Konkursy bieżące
22 listopada 2021

 

KONKURSY 2021:

 

 

Opisujemy: Baner biało-czerwony. Na czerwonym tle kolorowe kwiaty, na białym loga Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego oraz Centrum Edukacji Regionalnej. Napisy takie same jak powyżej.

 

 

Konkursy o zasięgu powiatowym i wojewódzkim organizowane przez Centrum Edukacji Regionalnej i Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno Kulturalnego, przy współpracy z placówkami oświatowymi i kulturalnymi zaplanowane na 2021 r.


 

 

Opisujemy: Na żółtym tle potrawy wigilijne, jak moczka, makówki, opłatek, strucla z makiem, ryba pieczona, zupa rybna. W tle pierniczki i zielone gałązki choinki. Po lewej stronie tekst: Projekt: „JESTEŚMY STĄD” dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i regionalistów.
KONFERENCJA „Śląskie tradycje i symbolika podczas Świąt Bożego Narodzenia”. WARSZTATY: „Potrawy Wigilijne – tradycje w kuchni śląskiej”, „Nakrycie świątecznego stołu – śląskie tradycje i symbolika”, „Kolędowanie na śląsku”, „Dawne i współczesne ozdoby świąteczne”,
KONKURSY: Konkurs na ozdobę choinkową, Konkurs „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”. Regulaminy do konkursów dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/  Po prawej stronie na grafice w formie bombki logo: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach
 
 

► 30.11.2021 r. (wtorek) termin oddania prac plastycznych powiatowego konkursu plastycznego na ozdobę choinkową

 

 

► 8.12.2021 r. (środa) termin nadesłania nagrań powiatowego konkursu „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”

 

 


 

Opisujemy: Baner. Na białym tle napis: Honorowy patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta. Następnie element graficzny w postacie flagi Polski a na nim napis: Projekt: „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” – JESIEŃ 2021 r. Poniżej na żółtym tle bukiet ze słoneczników i jesiennych liści oraz tekst: Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursach pt.
„Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla przedszkoli” Zgłoszenia do 15 października 2021 r.
„Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do 15 października 2021 r.
„Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla przedszkoli i szkół” Zgłoszenia do 15 października 2021 r.
„Powiatowy konkurs plastyczny pod tytułem „Podróże w czasie – jak wyobrażam sobie Żory dawniej” Termin oddawania prac do 20 października 2021 r. do godz. 14.00. Poniżej, na białym tle informacja: Regulaminy i karty zgłoszeń dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/

 

► 22.10.2021 r. (piątek) godz. 9.00 „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej” dla przedszkoli i szkół.

► 25.10.2021 r. (poniedziałek) godz. 9.00 „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej” dla przedszkoli.

► 26.10.2021 r. (wtorek) godz. 9.00 „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej” dla szkół.

► 20.10.2021 r. (środa) termin oddania prac plastycznych powiatowego konkursu „Podróże w czasie – jak wyobrażam sobie Żory dawniej”

 

 


 

Opisujemy: Baner. Na żółtym tle od lewej napis: Honorowy patronat nad konkursem sprawuje: Dyrektor Oddziału IPN w Katowicach dr Andrzej Sznajder, Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła. Poniżej na czerwonym pasku napis: Wojewódzki konkurs historyczno-plastyczny pt. Pod spodem na żółtym tle tekst: „Mapa myśli – III powstanie śląskie” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta – jesień” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych. Regulamin dostępny na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/  Po prawej stronie na zielono-niebieskim tle kilka kropek (elementów graficznych) z połączonymi liniami i hasłami: TŁO HISTORYCZNE, STRUKTURY, PRZYWÓDCY, WYDARZENIA, DEFINICJE, DATY, OBSZAR, HISTORIA, PRZYCZYNY, SYTUACJA GOSPODARCZA – Stan gospodarki, stan finansów, sytuacja pracowników, kryzysy, strajki. MIEJSCE, SYTUACJA POLITYCZNA – Podział polityczny, przywódcy partii i frakcji, walka o władzę. STRONY KONFLIKTU, PAŃSTWA, OŚ CZASU. Pod spodem napis: *Grafika jest inspiracją. Nie stanowi przykładu. Na samym dole loga organizatorów: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Urząd Miasta Żory, Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach i Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach.

 

► 19.11.2021 r. (piątek) termin oddania prac plastycznych wojewódzkiego konkursu historyczno-plastycznego pt. „Mapa myśli – III powstanie śląskie”

 

 

 


 

 

Description: Banner informing about the international art competition in the following colors: orange, white and yellow. In the center, a globe with a colorful graphic element around it.  On the left, the following content: The International art competition “The Lapbook about the city I live in” for children and teenagers.
Honorary patronage of:
The Mayor of the City of Żory
The Chairman of the City Council of Żory
On the right, a few graphic elements – inspirations for creating a lapbook template.
Below the address of the website with the rules of the competition.
Examples of making a template.
After folding and after opening.
Examples of making elements of a template.  
Regulations available on the website: cer-zory.com/konkursy/biezace
In the bottom left corner the logo of the organizers:
Żory Educational and Cultural Association
Żory City Council
Regional Education Center in Żory
Community Centre in Żory

 

 

Regulations of the international art competition “The Lapbook about the city I live in”2021

 

 


 

Projekt „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2021 r. Projekt obejmuje: „Z Żorkiem wędrujemy po mieście”.

 

Opisujemy: Niebieskie tło, po lewej stronie napisy: projekt: Chcę znać swoje dziedzictwo.  Zapraszamy dzieci przedszkolne do udziału w konkursie: napis na środku: Z Żorkiem wędrujemy po mieście. Po prawej stronie napis: Honorowy patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/.  Poniżej od lewej chłopczyk, figurka Żorka, dziewczynka, w tle panorama z ważnymi budynkami miasta Żory: Urząd Miasta, Pomnik Księcia Władysława, Kościół Filipa i Jakuba, Miejski Ośrodek Kultury, Szkoła Muzyczna. Na dole napis: Organizatorzy: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Przedszkole nr 5 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Regulamin XIV powiatowego konkursu „Z Żorkiem wędrujemy po mieście” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” dla dzieci przedszkolnych.

 


Projekt „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2021 r. Projekt obejmuje: „Mali żorzanie znają swoje miasto”, „Żory nieznane i tajemnicze”, „Wędrujemy po Żorach”, „Znam moje miasto”.

 

Opisujemy: Niebieskie tło, po lewej stronie napisy: projekt: Chcę znać swoje dziedzictwo. Honorowy patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursach: Mali żorzanie znają swoje miasto, Żory nieznane i tajemnicze, Wędrujemy po Żorach, Znam moje miasto. Regulaminy i karty zgłoszenia dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Po prawej stronie napis: Stwórz własną grę planszową lub grę karcianą o Żorach. Niżej obrazek, na którym widoczna jest gra planszowa z ustawionymi na niej pionkami, kartami do gry i kostkami do rzucania. Pod planszą umieszczono panoramę z ważnymi budynkami miasta Żory, od lewej: Urząd Miasta, Pomnik Księcia Władysława, Kościół Filipa i Jakuba, Miejski Ośrodek Kultury, Szkoła Muzyczna. Na dole umieszczone są loga: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Roju, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oraz Miasto Żory.

 

 

Regulamin XIV powiatowego konkursu „Mali żorzanie znają swoje miasto” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

 

Regulamin XV powiatowego konkursu „Żory nieznane i tajemnicze” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” dla uczniów klas drugich szkół podstawowych.

 

Regulamin XXI powiatowego konkursu „Wędrujemy po Żorach” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

 

Regulamin XII powiatowego konkursu „Znam moje miasto” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” dla uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych.

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa śląskiego „Przyrodnicza wędrówka po województwie śląskim”

 

Opisujemy: Na górze baneru granatowe napisy na zielonym tle: Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta oraz tytuł konkursu „Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa śląskiego „Przyrodnicza wędrówka po województwie śląskim”. Poniżej tekstu znajdują się kolorowe infografiki nawiązujące do tematu regulaminu konkursu: hodowla roślin, recykling na co dzień oraz ,,Ziemię mamy tylko jedną”. Poniżej tekst: Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Pod tekstem umieszczone są loga organizatorów konkursu: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Żorach i Centrum Edukacji Regionalnej.

 

 

Regulamin wojewódzkiego konkursu przyrodniczo-ekologicznego dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa śląskiego „Przyrodnicza wędrówka po województwie śląskim”

 

 

 

VIII edycja wojewódzkiego konkursu „Bojani po ślōnsku”

Opisujemy: Po lewej stronie baneru kolorowe kwiaty i napisy: Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w VIII edycji wojewódzkiego konkursu pt. „Bojani po ślōnsku”. Konkurs na najlepszy tekst napisany po śląsku. Szczegółowe informacje na stronie www.cer-zory.pl. Pod tekstem umieszczone są loga organizatorów konkursu: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne i Centrum Edukacji Regionalnej. Po prawej stronie grafika na której widzimy dwóch chłopców wiszących na trzepaku oraz stojącą obok dziewczynkę. W tle familok (budynek mieszkalny).

 

Regulamin wojewódzkiego konkursu „Bojani po ślōnsku” na śląski tekst dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 

 

VII edycja powiatowego konkursu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – WIOSNA 2021

 

 

Opisujemy: Baner, na którym od góry znajdują się napisy w kolorze niebieskim: Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach pod wspólnym tytułem. Poniżej na tle flagi Polski c.d. napisu „Patriotyzm na co dzień i od święta” Wiosna 2021. Po prawej stronie umieszczony jest bukiet czerwonych tulipanów. Pozostała cześć banera jest w kolorze zielonym, tekst napisany również niebieską czcionką: Honorowy patronat nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła. Następnie w podpunktach wymienione tematy konkursów z przeznaczeniem dla różnych grup wiekowych.
1. „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla przedszkoli i szkół”. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 20 kwietnia 2021roku. Termin nadsyłania prezentacji do 26 kwietnia 2021roku.
2.
„Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla przedszkoli”. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 20 kwietnia 2021. Termin nadsyłania prezentacji do 26 kwietnia 2021roku.
3.
„Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 20 kwietnia 2021 roku. Termin nadsyłania prezentacji do 26 kwietnia 2021roku.
4. Powiatowy konkurs plastyczny pt. „Żory wiosną” Prace należy dostarczyć do 30 kwietnia 2021 roku.
Czerwoną czcionką napis: Regulaminy i karty zgłoszenia dostępne na stronie: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace. U dołu banera loga organizatorów konkursu: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Przedszkole nr 6 im. Marii Kownackiej w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

 

 

Regulamin „Powiatowego konkursu poezji i prozy patriotycznej dla przedszkoli i szkół”

Regulamin „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla przedszkoli”

Regulamin „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla szkół”

Regulamin powiatowego konkursu plastycznego pod tytułem „Żory wiosną”

 

 

 

XVIII wojewódzki konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii województwa śląskiego 2021 r.” dla uczniów klas II i III szkół podstawowych.

 

 

Opisujemy: Baner podzielony na cztery poziome części. Pierwsza, niebieskie tło i napisy: XVIII edycja wojewódzkiego konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii województwa śląskiego 2021 r.” Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła. Poniżej na białym tle widzimy szkic dłoni, kartkę papieru, jedna dłoń trzyma ołówek oraz napisy: Moje magiczne miejsce „ż”, „ó”, „u”, „rz”, „ch”, „h”. Kolejno zielone tło i również napisy: Laureatów II etapu należy zgłosić do 20 kwietnia 2021 r. Regulamin i karta zgłoszenia dostępna na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Na samym dole loga organizatorów: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 

 

Regulamin XVIII wojewódzkiego konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii województwa śląskiego 2021 r.”dla uczniów klas II i III szkół podstawowych

 

 

 

 

XXVII powiatowy konkurs „Ślōnsko godka” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

 

Opisujemy: Baner biało-niebieski. Na białym tle napisy; Zapraszamy do udziału w XXVII edycji konkursu powiatowego „Ślōnsko godka” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021” Na niebieskim tle napisy: Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 24.02.2021 r. Szczegółowe informacje: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Na środku znajduje się koło, w którym są dwie postacie w strojach śląskich. Na samym dole umieszczone są loga Centrum Edukacji Regionalnej, SP nr 8 w Żorach, Miasta Żory oraz Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

 

Regulamin XXVII powiatowego konkursu „Ślōnsko godka” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

 

 

 

 

X powiatowy konkurs „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie” w ramach  projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

 

Opisujemy: Baner biało-pomarańczowy. Na białym tle nuty i napisy; Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w X edycji konkursu powiatowego „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021”. Na pomarańczowym tle napisy: Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 17.02.2021 r. Szczegółowe informacje: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Na banerze znajduje się również koło, w którym są trzy postacie tańczące Trojaka. Na samym dole loga Centrum Edukacji Regionalnej, SP nr 11 w Żorach, Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego oraz Miasta Żory.

 

 

Regulamin X powiatowego konkursu „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie”dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

 

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.   25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij