Konkursy bieżące
20 września 2022

 

KONKURSY 2022:

 

Konkursy o zasięgu powiatowym i wojewódzkim organizowane przez Centrum Edukacji Regionalnej i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, przy współpracy z placówkami oświatowymi i kulturalnymi zaplanowane na 2022 r.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach.

 

 

 

Opisujemy: Baner biało-granatowy. Na granatowym tle kolorowe kwiaty, na białym loga: 750 lat Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Centrum Edukacji Regionalnej. Obok napisy: Konkursy 2022. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursach powiatowych i wojewódzkich. Szczegółowe informacje na stronie www.cer-zory.pl

 

 


 

 

Powiatowy konkurs „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2022 r. Projekt obejmuje: „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”, „Powiatowy konkurs plastyczny dla szkół pt. Działo się w Żorach – 750 lat historii miasta”.

 

 
Opisujemy: Logo: 750 lat Miasta Żory, Urząd Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Projekt: „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” –  JESIEŃ 2022 r. Honorowy patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta. Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w IX edycji konkursów pt. „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do 17 października 2022 r. „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do 17 października 2022 r. „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli” Zgłoszenia do 17 października 2022 r. „Powiatowy konkurs plastyczny dla szkół pt. Działo się w Żorach – 750 lat historii miasta” Termin oddawania prac do 11 października 2022 r. do godz. 12.00 Regulaminy, karty zgłoszeń, matryczka i klauzula dostępne na stronie cer-zory.pl/konkursy/biezace/

 

 

► 20.10.2022 r. (czwartek) godz. 9.00 „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej” dla przedszkoli.

 

► 25.10.2022 r. (wtorek) godz. 9.00 „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej” dla szkół.

 

► 27.10.2022 r. (czwartek) godz. 9.00 „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej” dla szkół.

 

► 20.10.2022 r. (czwartek) termin oddania prac plastycznych powiatowego konkursu „Działo się w Żorach – 750 lat historii miasta” dla szkół. Konkurs przedłużony.

 

 

 

 


 

Powiatowy konkurs „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2022 r. Projekt obejmuje: „Wędrówki po Żorach – legendy żorskie”, „Mali żorzanie znają swoje miasto”, „Żory nieznane i tajemnicze”, „Wędrujemy po Żorach”, „Znam swoje miasto”.

 

Opisujemy: Baner. Po lewej stronie tekst: Honorowy Patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory, projekt: CHCĘ ZNAĆ SWOJE DZIEDZICTWO  2022 r. Zapraszamy dzieci przedszkolne i uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursach: Wędrówki po Żorach – legendy żorskie (przedszkola),  Mali żorzanie znają swoje miasto (klasy I),  Żory nieznane i tajemnicze (klasy II),  Wędrujemy po Żorach (klasy III),  Znam moje miasto (klasy IV-VI) Regulaminy i karty zgłoszenia dostępne na stronie: cer-zory.pl/konkursy/biezace/ Po prawej stronie ilustracja żółtego Żorka na łące z kwiatami. Poniżej pasek z barwami flagi miasta Żory, a pod spodem loga: 750 lat miasta Żory, Urząd Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Ligonia w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Przedszkole nr 5 w Żorach.
 

 

 

 

 

 

 


 

Wojewódzki konkurs przyrodniczo-ekologiczny „Woda to życie” dla uczniów klas III szkół podstawowych

 

Opisujemy: Na banerze element graficzny: obieg zamknięty, kropla wody, zielona gałązka oraz tekst informujący:  Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory. Wojewódzki konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych pt. „Woda to życie” Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie: cer-zory.pl/konkursy/biezace/ Organizatorzy: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
 

 

 

 


 

Powiatowy konkurs plastyczno-literacki pt. „Żory – Mapa sentymentalna” dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 

Opisujemy: Na banerze zdjęcia ze starych albumów oraz ilustracje z architekturą Żor. Pośrodku napis: Mapa sentymentalna. Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w powiatowym konkursie plastyczno-literackim. Szczegółowe informacje: cer-zory.pl/konkursy/biezace/  Logo: 750 lat miasta Żory, Urząd Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 im. A. Mickiewicza w Żorach.
 
 

 

 

 
 

 

Wojewódzki konkurs historyczno-plastyczny pt. „Mapa myśli – Powrót Górnego Śląska do II Rzeczypospolitej w 1922 roku”

 

Opisujemy: Baner. Na jasnobrązowym tle od lewej napis: Honorowy patronat nad konkursem sprawuje: Dyrektor Oddziału IPN w Katowicach dr Andrzej Sznajder, Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła. Pod spodem: Wojewódzki konkurs historyczno-plastyczny pt. „Mapa myśli – Powrót Górnego Śląska do II Rzeczypospolitej w 1922 roku” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych. Regulamin dostępny na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Po prawej stronie na zielono-niebieskim tle kilka kropek (elementów graficznych) z połączonymi liniami i hasłami: TŁO HISTORYCZNE, STRUKTURY, PRZYWÓDCY, WYDARZENIA, DEFINICJE, DATY, OBSZAR, HISTORIA, PRZYCZYNY, SYTUACJA GOSPODARCZA – Stan gospodarki, stan finansów, sytuacja pracowników, kryzysy, strajki. MIEJSCE, SYTUACJA POLITYCZNA – Podział polityczny, przywódcy partii i frakcji, walka o władzę. STRONY KONFLIKTU, PAŃSTWA, OŚ CZASU.
Pod spodem napis: *Grafika jest inspiracją. Nie stanowi przykładu. Na samym dole loga organizatorów: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Urząd Miasta Żory, Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach.
 
 
 

 

 

 


 

 

VIII edycja powiatowego konkursu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – WIOSNA 2022 

 

Opisujemy: Od góry na zielonym tle napisy: Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach w ramach projektu:, niżej biało czerwony pasek i napisy; „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” WIOSNA 2022. Ponownie zielone tło, napisy: Honorowy patronat nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła 1. „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 13 kwietnia 2022 r. Przesłuchania 26 kwietnia 2022 roku. 2. „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 13 kwietnia 2022 r. Przesłuchania 28 kwietnia 2022 roku. 3. „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli” Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 13 kwietnia 2022 roku. Termin nadsyłania prezentacji do 28 kwietnia 2022 roku. Uroczysta Gala patriotyczna, w której wezmą udział Laureaci konkursów, odbędzie się 10 maja 2022 r. o godz. 17.00 w MOK w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1. Regulaminy i karty zgłoszeń dostępne na stronie: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace  Loga: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, SP 15 w Żorach, Przedszkole nr 6 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, MOK w Żorach, Miasto Żory, 750 lat miasta Żory. Po prawej stronie, w okręgu na niebieskim tle polne kwiaty.
 
 

 

 


 

XIX wojewódzki konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii województwa śląskiego 2022 r.” dla uczniów klas II i III szkół podstawowych.

 

 

Opisujemy: Na zielonym tle napisy: Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła, XIX edycja wojewódzkiego konkursu ortograficznego Mistrz ortografii województwa śląskiego 2022 r. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/  Na środku na żółtym tle napisy: Mistrz ortografii województwa śląskiego 2022 r.  Napisz opowiadanie pod tytułem: Moi przyjaciele ze szkoły i podwórka. Po prawej stronie element graficzny z „ch”, „h”, „ż”, „rz”, „u”, „ó”. Na dolnym pasku logo: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

 

 

 

 


 

XI powiatowy konkurs „Pieśniczki i przyśpiewki śląskie” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

Opisujemy: Baner biało-czerwony. Na białym tle nuty i napisy; Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w XI edycji konkursu powiatowego „Pieśniczki i przyśpiewki śląskie” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022”. Na czerwonym tle napisy: Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 18.03.2022 r. Szczegółowe informacje: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/ Na banerze znajduje się również koło, w którym są trzy postacie tańczące Trojaka.  Na dolnym białym pasku loga: 750 lat miasta Żory, Miasto Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 

 

 

 


 

XXVIII powiatowy konkurs „Ślonsko godka” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Opisujemy: Baner biało-niebieski. Na białym tle napisy; Zapraszamy do udziału w XXVIII edycji konkursu powiatowego „Ślōnsko godka” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021” Na niebieskim tle napisy: Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 18.03.2022 r. Szczegółowe informacje: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Na środku znajduje się koło, w którym są dwie postacie w strojach śląskich. Na dolnym białym pasku loga: 750 lat miasta Żory, Miasto Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 

 

 

 

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.   25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij