Konkursy – wyniki
26 kwietnia 2024

 

 

2024 r.

 

 

 

  • Wyniki XI edycji „Powiatowego konkursu poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”

 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Przedszkole nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej w Żorach.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

Konkurs prowadziły: Katarzyna Karwot i Nina Monsiel. 

 

Komisja w składzie: Ewa Dyrda, Jadwiga Tabor i Andrzej Marciniec

 

Fot. Józefa Masłowska

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów: 

 

Konkurs poezji i prozy patriotycznej dla przedszkoli

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce

Franciszek Znajłszy P-le nr 23

Maja Smolak P-le nr 23

 

II miejsce

Barbara Młynarczyk P-le nr 23

Patryk Szymanek P-le nr 23

Hieronim Babiarz P-le nr 23

 

 

 

Konkurs piosenki patriotycznej dla przedszkoli

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce

Mikołaj Storch P-le nr 17

Zuzanna Adamczyk P-le nr 23

Zofia Cebula P-le nr 23

 

III miejsce

Rozalia Szydłowska P-le nr 17

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce

Emilia Slavtech i Zuzanna Pustelnik P-le nr 23

 

II miejsce

Zofia Konsek i Pola Gajda P-le nr 17

 

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce

Agata Jacher, Lena Starzyczny, Wiktoria Grzesik, Oliwier Chanas, Wojciech Napiórkowski,  Wojciech Woźnica i Tymon Kuźniarski P-le nr 23

 

Zofia Paszek, Milena Nowakowska, Karolina Suflita, Mikołaj Grzesica i Laura Dudek P-le nr 23

 

Kuba Okraska, Anna Grabiec, Róża Bartoszewicz, Karolina Cyrych, Pola Kałuża, Jakub Badowski, Dominika Lapczyk i Nikodem Bartoszewicz ZSP nr 1

 

II miejsce

Gabriela Padoł, Dorota Szmid i Noemi Dędys P-le nr 23

 

 

Zdjęcia ► IX edycji „Powiatowego konkursu poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla szkół”

 

 

 

  • Wyniki XI edycji „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla szkół” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – wiosna 2024

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia Sowa Żory, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

Konkurs prowadziła: Monika Jakubska z SP nr 15

 

Komisja w składzie: Ewa Dyrda, Jadwiga Tabor i Andrzej Marciniec

 

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały: Katarzyna Smoleńska SP nr 15

 

Dziękujemy również jak zawsze niezawodnym akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

Fot. Patrycja Pieter

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu 🫶

 

Lista laureatów:

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:
Aleksandra Żelazo SP nr 15

Helena Solich Małe Rojanki

Milena Da-Via ZSP nr 9

 

II miejsce:

Zuzanna Gawłowska SP nr 11

Lilia Wójcik SP nr 15

Kajetan Liberda SP nr 15

 

III miejsce:

Emilia Jachymek SP nr 17

Maja Beszta-Borowska SP nr 11

 

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Zuzanna Juraszczyk i Ramona Steuer PSP ŻOREK

 

II miejsce:

Wiktoria Cyrych i Martyna Kubat ZSP nr 1

 

III miejsce:

Amelia Zawodnik i Maja Beszta-Borowska Małe Rojanki

Alicja Błanik i Anna Piontek SP nr 11

Milena Pruchnicka i Maja Tańczuk SP nr 17

 

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Antoni Olszewski, Martyna Kubat, Wiktoria Cyrych, Tymoteusz Kontny, Maciej Smętek, Alicja Płoneczka, Wiktoria Opiłka i Wojciech Kontny ZSP nr 1

Helena Solich, Zuzanna Gawłowska, Amelia Zawodniak, Maja Beszta- Borowska, Anna Piontek, Magdalena Szulik, Alicja Błanik i Mia Gawlik Małe Rojanki

 

Hanna Ciołek, Maria Jańczyk, Lena Szewieczek, Hanna Pieter, Helena Michalik, Karolina Raudzis, Anna Solich i Antonina Gątkiewicz SP nr 8

 

II miejsce:

Lena Karwot, Maria Kowalska, Emilia Sobczyk, Klara Bielak, Wiktoria Widera, Natalia Nowaczyk, Zuzanna Juraszczyk i Konstanty Woryna PSP ŻOREK

Pola Baran, Maja Master i Laura Prządka SP nr 17

 

 

KLASY IV – VIII

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Martyna Brudys SP nr 11

Aleksander Brzeziński SP nr 11

 

II miejsce:

Zuzanna Fudali SP nr 15

Kamil Wójcik JAGÓDKI

Janina Kula SP nr 15

Julia Gawliczek SP nr 11

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Izabela Albrecht i Natalia Skiba SP nr 8

 

II miejsce:

Natalia Bartecka i Amelia Napora JAGÓDKI

 

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Zofia Krawczyk, Zuzanna Skorupa , Rafał Smętek, Wiktoria Polnik, Antonina Pawlas, Nina Sawczuk, Julia Pruciak i Kalina Kokot ZSP nr 1

Zofia Sojka, Agnieszka Źrółka, Kinga Pyter, Zuzanna Skotarczak, Paulina Kuczera, Kinga Michalik, Bianka Sładek i Dobrawa Ciastko SP nr 8

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Gabriela Żelazo ZS nr 1

II miejsce:

Zuzanna Kionka CKZiU

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Zuzanna Kionka i Kamil Wójcik JAGÓDKI

 

Kategoria ZESPÓŁ

 

I miejsce:

Kinga Płaczek, Mariia Prozor, Milena Olek, Zuzanna Kionka i Kamil Wójcik

 

 

Zdjęcia ► XI edycja „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla szkół”

 

 

 

 

  • Wyniki XI edycja „Powiatowego konkursu poezji i prozy patriotycznej dla szkół” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – wiosna 2024 r.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

Konkurs prowadziła: Monika Jakubska z SP nr 15

 

Komisja w składzie: Leokadia Buchman z SP nr 8, Jadwiga Tabor z ŻSEK i Grzegorz Granek z MOK.

 

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała: Mariola Jarczyk-Biernacka z SP nr 15

 

Dziękujemy również jak zawsze niezawodnym akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

Fot. Patrycja Pieter

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów:

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce: 

Jaśmina Skrzesińska z SP nr 3

 

II miejsce:

Hanna Jasińska z SP nr 3

Anna Wydrzyńska z SP nr 15

 

 

KLASY IV – V

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Natalia Lach z SP nr 11

Hanna Cisek z SP nr 17

 

II miejsce:

Zuzanna Kowalczyk z SP nr 11

 

III miejsce:

Anna Kozik z SP nr 3

Jan Wilk z SP nr 3

Aleksandra Szczygieł z SP nr 3

 

 

KLASY VI – VIII

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Inga Klepek z SP nr 15

Martyna Znajszły z SP nr 17

 

II miejsce:

Aleksandra Bulsza z SP nr 3

Valeriia Alekseiuk z SP nr 15

Jagoda Jarosz z SP nr 3

Julia Sergiejuk z SP nr 17

 

III miejsce:

Wiktoria Sobala z SP nr 3

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Oliwier Woźnicki z ZS nr 1

 

II miejsce:

Natalia Kalus z ZS nr 1

 

III miejsce:

Zuzanna Kionka z CKZiU

 

Zdjęcia ► XI edycja „Powiatowego konkursu poezji i prozy patriotycznej dla szkół”

 

 

 

 

  • Wyniki XXX powiatowego konkurs ŚLŌNSKO GODKA Żory 2024 dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynator konkursu: Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

Konkurs prowadziła: Marta Michalik

 

Komisja w składzie: Leokadia Buchman, Grzegorz Granek i

 

Dziękujemy również akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

Fot. Patrycja Pieter i Józefina Masłowska

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów:

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce: 

Teodor Woryna SP-3

Zofia Kowalczyk SP-10

Helena Solich SP-11

Milena Hanzlik SP-10

 

II miejsce:

Wiktor Tomecki SP-7

Dawid Danilewicz SP-13

Hanna Wiśniewska SP-10

 

III miejsce:

Przemysław Borgiel SP-3

Franciszek Orszulik ZSP-5

Dominika Szulik ZSP-1

Wiktoria Cyrych ZSP-1

 

Kategoria DIALOG:

 

I miejsce:

Helena Michalik i Weronika Molitor SP-8

 

Kategoria SCENKI:

 

I miejsce

Pola Dobrzeniecka, Natalia Foks, Hanna Gancarczyk, Łucja Głowacz, Zuzanna Rybica, Mateusz Szymczak, Franciszek Śliwa i Jakub Trzópek ZSP-5

 

 

KLASY IV – VIII

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Zuzia Koperwas  SP-10

 

II miejsce:

Magdalena Korotko SP-3

Anna Moczek SP-10

 

Kategoria DIALOG:

 

I miejsce:

Nina Płaczek i Przemek Michalski SP-8

 

II miejsce:

Karol Pakuła i Adam Okrasa SP-13

 

 

Kategoria SCENKI:

 

I miejsce:

Ewa Wóltańska, Witold Gidlecki, Hanna Hrubesz, Wanessa Paraluk, Wiktoria Skurzewska, Julianna Wóltańska, Estera Mika i Weronika Szymala ZSP-5

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Antonina Wacławczyk ZS-1

 

Kategoria DIALOG:

 

I miejsce:

Kinga Płaczek i Emilia Musioł ZS-1

 

Zdjęcia ► XXX powiatowego konkurs ŚLŌNSKO GODKA Żory 2024 dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

 

  • Wyniki XIII edycji powiatowego konkursu „Pieśniczki i przyśpiewki śląskie” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych 2024 r.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne i Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa Nr 11 w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

Konkurs prowadziła: Urszula Budniok

 

Komisja w składzie: Ewa Dyrda, Jadwiga Tabor i Andrzej Marciniec.

 

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała: Józefina Masłowska

 

Dziękujemy również akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

 

Lista laureatów:

 

Przedszkola

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Igor Błażejewski P-le nr 12

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Maria Chmiel i Krzysztof Chmiel P-le nr 12

 

II miejsce:

Oliwia Molik i Amelia Czech P-le nr 16

 

III miejsce:

Anna Małek i Julia Gawor P-le nr 12

 

Kategoria ZESPOŁY:

 

I miejsce:

Łucja Buchalik, Julia Kłosko, Martyna Kionka, Łucja Głowacz i Maksymilian Buchalik „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik

 

II miejsce:

Kaja Juśkowiak, Amelia Kucharska, Mikołaj Stroch i Paulina Zagórska „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka

 

III miejsce:

Olaf Wawrzacz, Tymon Dzięgielewski, Benjamin Plesowicz, Oliwia Prokop, Oliwia Gmur i Kaja Łazarczyk P-le nr 16

 

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce: 

Wiktoria Cyrych ZSP nr 1

Helena Solich SP nr 11

Hanna Rączka GOK Pawłowice przy akompaniamencie Monika Kurowska

Jagoda Kraińska „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka

 

II miejsce:

Hanna Pieter SP nr 8 przy akompaniamencie Dawid Przybyło

Zuzanna Gawłowska SP nr 11 przy akompaniamencie Leonard Motyka

Łucja Głowacz „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik

Maja Beszta-Borowska „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Helena Solich i Wilhelm Solich SP nr 11

Hanna Rączka i Antoni Zdziebło GOK Pawłowice przy akompaniamencie Monika Kurowska

 

II miejsce:

Jagoda Kraińska i Liliana Żuterek „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka

 

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Alina Dąbrowska, Anastazja Jerc, Maja Kuczera, Hanna Marek i Maria Narwojsz SP nr 3

 

Maria Jańczyk, Hanna Ciołek, Lena Szewieczek, Hanna Pieter, Helena Michalik, Anna Solich, Karolina Raudzis i Marysia Gątkiewicz SP nr 8 „Rogoźna FOLK” przy akompaniamencie Dawid Przybyło

 

Alicja Błanik, Maja Beszta-Borowska, Mia Gawlik, Zuzanna Gawłowska, . Jagoda Kraińska, Helena Solich, Wilhelm Solich i Liliana Żuterek „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka

 

 

KLASY IV – VIII

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Zofia Duda SP nr 3

Lena Szymańska ZSP nr 1

Kamil Wójcik „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik

 

II miejsce:

Gabriela Białoń SP nr 3

 

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Natalia Bartecka i Amelia Napora „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik

 

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Izabela Albrecht, Kinga Pyter, Natalia Skiba, Paulina Kuczera, Kinga Michalik, Dobrawa Ciastko, Agnieszka Źrółka i Bianka Sładek SP nr 8 „Rogoźna FOLK” przy akompaniamencie Dawid Przybyło

 

II miejsce:

Jadwiga Kajzerek, Adam Mikołajec, Maria Świdzikowska, Dorota Wacławczyk, Karolina Waldon, Emilia Wójcik, Gabriela Frączek i Lena Surma SP nr 3

 

Zofia Kita, Maja Bronakowska i Jakub Michalski SP nr 3

 

III miejsce:

Nikola Dragon, Helena Jamrozik, Liliana Tlołka, Aleksandra Wądołowska i Lena Wronowska SP nr 3

 

 

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

 

Kategoria SOLO:

 

II miejsce:

Zuzanna Kionka  CKZiU

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Zuzanna Kionka i Kamil Wójcik „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Kinga Płaczek, Zuzanna Kionka, Milena Olek i Kamil Wójcik „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik

 

 

Zdjęcia ► XIII edycja powiatowego konkursu „Pieśniczki i przyśpiewki śląskie” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych 2024 r.

 

 

 


 

 

2023 r.

 

 

  • Wyniki II edycji powiatowego konkursu tańca „Od folkloru po współczesność” dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2023

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

Konkurs prowadziła: Martyna Ferra

 

Komisja w składzie: Natalia Wykręt, Dżesika Skórska-Babiak i Monika Kiermasz.

 

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała: Leokadia Buchman, Józefina Masłowska i Ewa Śmigała.

 

Dziękujemy jak zawsze niezawodnym akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów:

 

 

KLASA I – IV

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce: 

Karolina Szymura z SP nr 3

Nadia Łapińska z SP nr 17

 

II miejsce:

Pola Baran z SP nr 17

Agata Gębczyńska z SP nr 3

 

III miejsce:

Wiktoria Magiera z SP nr 17

Zuzanna Skrebiec z SP nr 16

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Kaja Zieleźny, Kalina Gryc, Martyna Ciszewska, Sofia Kozhenevska, Zofia Żymełka, Milena Da- Via, Oliwia Hyła, Zofia Lanuszny, Aleksandra Majos, Emilia Szip, Magdalena Szołtysek, Nadia Szulik, Maja Antczak, Julia Czerwińska, Amelia Kafka, Kołodziej Marta, Julia Witosz, Zbaniuszek Wiktoria, Aleksandra Kania, Marta Brzyszkowska i Iga Aplikowska z ZSP nr 9

 

II miejsce:

Zespół GWIAZDY Emila Barcik, Iga Borkowska, Czerwińska Julia, Domagała Emilia, Loska Hanna, Ostymowicz Nikola, Różycka Iga, Sawska Alicja, Skrebiec Zuzanna,  Słaboń Anna, Wróbel Emilia, Zborowska Natalia i Żytkowiak Antonina z SP nr 16

 

III miejsce:

Zespół Flashing Stars Burda Luiza, Bandelak Zuzanna, Bartoszek Alicja, Białończyk Milena, Bień Alis, Brilla Kornelia, Czaplik Hanna, Domurat Iga, Dubina Sofiia, Fudali Magdalena, Kaźmierczak Zuzanna, Pitoń Nicole, Soboń Zuzanna, Strojecka Natalia, Szewc Laura i Wąsik Julia z SP nr 16

 

 

KLASY V – VIII

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Milena Morozowa z SP nr 3

Lena Baran z SP nr 17

  

II miejsce:

Weronika Wójtowicz z SP nr 3

 

III miejsce:

Gabriela Frączek z SP nr 3

Iga Mieszczak z SP nr 3

Natalia Ganiek z SP nr 3

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Wiktoria Waldera i Amelia Pyka z SP nr 16

Julia Wilk i Laura Woźnica z SP nr 3

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Julia Marzec, Zuzanna Gomulak, Viktoria Kunze, Daria Czech, Karolina Dyrda, Natalia Chudoba i Rissa Foltyn de Oliveira

 

 

Zdjęcia ►IX edycji „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla szkół”

 

 

 

 

  • Wyniki X edycji „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla szkół” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2023

 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

Konkurs prowadziła: Jadwiga Tabor

 

Komisja w składzie: Ewa Dyrda, Leokadia Buchman i Andrzej Marciniec.

 

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała: Katarzyna Smoleńska i Mariola Jarczyk-Biernacka.

 

Dziękujemy również jak zawsze niezawodnym akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

Fot. Józefina Masłowska

 

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów:

 

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce: 

Lilianna Cimała ZSP-11

Milena Da-Via ZSP-9

Helena Solich „Małe Rojanki”

 

II miejsce:

Zuzanna Juraszczyk PSP ŻOREK

 

III miejsce:

Hanna Pieter ZSP-11 przy akompaniamencie Leonard Motyka

Maja Beszta-Borowska „Małe Rojanki”  przy akompaniamencie Leonard Motyka

 

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Helena Solich i Liliana Żuterek „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka

 

III miejsce:

Zuzanna Biela i Zofia Fabjan SP-15

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Anastazja Jerc, Maja Kuczera, Hanna Marek i Maria Narwojsz SP-3

 

II miejsce:

Maja Beszta -Borowska, Alicja Błanik, Zuzanna Gawłowska, Zuzanna Hulbój, Jagoda Krasińska, Hanna Pieter, Helena Solich i Liliana Żuterek przy akompaniamencie Leonard Motyka

 

 

III miejsce:

Hania Dratwa, Emilia Karwala, Hania Kubaszko, Emilia Łukasik i Zosia Piasecka SP-3

 

Maria Kowalska, Klara Bielak, Konstanty Woryna, Jagoda Kaznocha, Lena Karwot, Natalia Nowaczyk i Wiktoria Widera PSP ŻOREK

 

Julia Kłósko, Łucja Głowacz, Pola Dobrzeniecka, Aleksandra Kunz, Hanna Dobrzeniecka i Łucja Buchalik „Jagódki”

 

 

 

KLASY IV – VIII

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Zofia Krawczyk ZSP-1

Aleksander Brzeziński SP-11

 

II miejsce:

Amelia Wieczorek SP-15

Zuzanna Fudali SP-15

Janina Kula SP-15

 

III miejsce:

Filip Dziadowicz SP-13

Maja Drabas SP-16

Natalia Zimakowska SP-16

 

Kategoria DUET:

 

II miejsce:

Hanna Ferens i Kamila Lorke SP-3

Natalia Światowa i Zoja Foltyn SP-15

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Jadwiga Kajzerek, Adam Mikołajec, Maria Świdzikowska, Dorota Wacławczyk, Emilia Wójcik, Gabriela Frączek i Weronika Płocica SP-3

 

II miejsce:

Zofia Kita, Maja Reguła, Jakub Michalski, Zofia Duda i Zofia Włodarczyk SP-3

Zuzanna Skorupa, Anastazja Sawczuk, Wiktoria Polnik, Hanna Majewska, Antonina Pawlas, Rafał Smętek, Patrycjusz Majewski, Szymon Garus ZSP-1

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Zuzanna Kionka CKZiU

Zofia Lepczyńska 1 LO

 

II miejsce:

Gabriela Żelazo ZS-1

Martyna Skupień 1 LO

Wojciech Głowacki 1 LO

Agata Otremba 1 LO

 

 

III miejsce:

Nikol Machulik 1 LO

 

Kategoria ZESPÓŁ

 

II miejsce:

Milena Olek, Kinga Płaczek i Zuzanna Kionka „Jagódki”

 

 

Zdjęcia ► IX edycji „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla szkół”

 

 

 

  • Wyniki powiatowego konkursu plastycznego pod tytułem „Żory w jesiennym pejzażu” dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynator konkursu: Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

 

 

Lista laureatów: 

 

 

PRZEDSZKOLA

 

 

I miejsce

Wojtczak Justyna PP nr 23

Słowińska Milena PP nr 16

Suder Hanna PP nr 16

Kulik Natalia PP nr 16

Dajka Hanna PP nr 16

Szewczyk Dorota PP nr 16

Sęktas Natalia PP nr 17

Buchalik Wiktoria ZSP nr 9

Kruszyńska Maja ZSP nr 9

Aniela Gawlik P nr 16

 

II miejsce

Preuss Miłosz PP nr 16

Czechowski Olgiert PP nr 16

Płatek Maja PP nr 23

Kozieł Julia PP nr 16

Janeczko Alicja PP nr 16

Bartoszewicz Róża PP nr 4

Kowalczyk Zofia PP nr 17

 

III miejsce

Prokop Oliwia PP nr 16

Grabiec Anna  PP nr 4

Koczy Oliwia PP nr 4

Prokop Maja PP nr 16

Jaskółka Karol PP nr 16

Rogalska Emilia PP nr 17

 

 

KLASA I – III

 

I miejsce

Witak Iga ZSP nr 8

Rybowicz Maja SP nr 3

Nowaczyk Natalia PSP ŻOREK

Gruszka Bruno ZSP nr 8

Krawczyk Alicja ZSP nr 8

Dzwigoł Natalia SP nr 15

Marcol Nadia SP nr 3

Hanusiak Oliwier ZSP nr 9

Rakoczy Antoni ZSP nr 8

Jabłkowska Wiktoria SP nr 15

Pruchnicka Milena SP nr 17

Tańczuk Maja SP nr 17

Zielińska Aleksandra SP nr 17

 

II miejsce

Lukasik Emilia SP nr 3

Zbyl Julia PSP ŻOREK

Sikora Paweł ZSP nr 8

Nasiadek Wiktoria ZSP nr 8

Stryczek Maria PSP ŻOREK

Ciastko Ziemowit ZSP nr 8

Lewandowska Justyna ZSP nr 8

Knapczyk Leon ZSP nr 8

Szymczyk Ines SP nr 17

Zioło Lena  SP nr 17

Drzyzga Paweł SP nr 3

Grabek Kaja SP nr 3

Tetla Hanna SP nr 3

 

III miejsce

Klepacki Kamil SP Horyzont

Szczotka Marcin SP Horyzont

Świerczyńska Lena SP Horyzont

Stoszko Emilia ZSP nr 9

Morawka Barbara SP nr 15

Zaborski Kornel SP Horyzont

 

KLASA IV – VIII

 

I miejsce

Dąbrowska Milena ZSP nr 7

Barwiński Julian  ZSP nr 5

Sałaczak Klaudia ZSP nr 5

Adamczyk Filip ZSP nr 8

Zomerlik Damian SP nr 3

Tetla Michał SP nr 3

Bednarz Mateusz ZSP nr 5

Malcherek Milena SP nr 17

 

II miejsce

Sawiński Franek SP nr 8

Jurasińska Julia SP nr 4

Żur Aleksandra ZSP nr 5

Konik-Krzyżowska Zofia ZSP nr 8

Kostka Marta ZSP nr 11

Korduła Lena ZSP nr 11

Krysta Oliwia SP nr 3

Mieszczak Iga SP nr 3

Latosińska Melania SP nr 3

Bruździński Maks ZSP nr 8

Mika Estera ZSP nr 5

Pałys Monika ZSP nr 11

Kozchynska Iryna SP nr 13

 

III miejsce

Dąbrowski Szymon ZSP nr 7

Kwoka Anna ZSP nr 7

Wyroba Hanna ZSP nr 7

Balcarek Amelia  ZSP nr 5

Rapucha Paulina ZSP nr 8

Michalik Zofia SP nr 3

Bulsza Aleksandra SP nr 3

Jedlińska Julia ZSP nr 7

Klich Zofia  ZSP nr 7

Kwoka Antoni ZSP nr 7

 

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

 

I miejsce

Goraus Kornelia I LO

Jakubczyk Ewa I LO

 

II miejsce

Goraus Zofia II Technikum

Świętoniowska I LO

 

Zdjęcia ► „Powiatowy konkurs plastyczny Żory w jesiennym pejzażu” dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

 

 

 

  • Wyniki X edycji „Powiatowego konkursu poezji i prozy patriotycznej dla szkół”

 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są:  Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

Konkurs prowadziła: Monika Jakubska 

 

Komisja w składzie: Ewa Śmigała, Leokadia Buchman, Barbara Szulik-Silka i Marzena Rybska.

 

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały: Katarzyna Smoleńska.

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

 

Lista laureatów:

 

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce: 

Wiktor Tomecki ZSP-7

Kacper Baron SP-15

 

II miejsce:

Ewa Durczok ZSP-7

Łucja Tomala SP-15

 

III miejsce:

Hanna Buczek SP-16

Zuzanna Wolner ZSP-7

Wiktoria Zamora ZSP-7

 

 

KLASY IV – V

 

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Paulina Lukasek SP-16

Hanna Majewska ZSP-1

 

II miejsce:

Magda Lena Korotko SP-3

Maria Dąbrowska SP-3

 

III miejsce:

Anna Kozik SP-3

Jan Wilk SP-3

Martyna Buchta PSP ŻOREK

Aleksandra Szczygieł SP-3

 

 

KLASY VI – VIII

 

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Aleksandra Bulsza SP-3

Maja Wiśniewska ZSP-5

 

II miejsce:

Tymoteusz Kula ZSP-5

Inga Klepek SP-15

Liliana Brzezinka SP-15

 

III miejsce:

Valeriia Alekseiuk SP-15

Daria Dąbrowska SP-15

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Kornelia Goraus 1LO

Paweł Kiełkowski 1LO

 

II miejsce:

Emilia Musioł 1LO

Marta Skamel 1LO

 

 

Zdjęcia ► X edycji „Powiatowego konkursu poezji i prozy patriotycznej dla szkół”

 

 

 

 

  • Wyniki X edycji „Powiatowego konkursu poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli” jesień 2023

 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Przedszkole nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej w Żorach.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

Konkurs prowadziły: Katarzyna Karwot i Nina Monsiel. 

 

Komisja w składzie: Ewa Śmigała, Leokadia Buchman, Ewa Dyrda, Jadwiga Tabor.

 

Fot. Józefina Masłowska

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

 

 

 

Lista laureatów: 

 

Konkurs poezji i prozy patriotycznej dla przedszkoli

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce

Maja Smolak P-23 

II miejsce

Zuzanna Szwałek P-23

Nikola Nowak P-23

 

III miejsce

Wojciech Turocha P-23

Amelia Czech P-16

 

Kategoria DUET:

 

Matylda Staniszewska i Rita Buchta P-12

Iga Sikorska i Franciszek Koryciak P-16

 

Konkurs piosenki patriotycznej dla przedszkoli

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce

Adrianna Cimała P-17

Zuzanna Adamczyk P-23

 

Kategoria DUET:

I miejsce

Wanda Kołodziejczyk i Antonina Szewczyk P-16

 

II miejsce

Alicja Mostowska i Aleksandra Nowak P-23

Amelia Wiśniewska i Jakub Samek P-12

 

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce

Agata Jacher, Wojciech Woźnica i Stanislav Mochulski P-23

 

II miejsce

Tomasz Nowakowski, Mikołaj Rogus, Szymon Gryntkiewicz, Marta Batko, Magdalena Manjura, Julia Kuźma i Anastazja Chrząszcz 

 

Zdjęcia ► IX edycji „Powiatowego konkursu poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”

 

 

 

 

Opisujemy: Na niebieskim tle tekst: projekt: CHCĘ ZNAĆ SWOJE DZIEDZICTWO 2023 r. WYNIKI KONKURSÓW • Z Żorkiem wędrujemy (przedszkola), • Mali żorzanie znają swoje miasto (klasy I), • Żory nieznane i tajemnicze (klasy II), • Wędrujemy po Żorach (klasy III), • Znam moje miasto (klasy IV-VI). Po prawej stronie Żorek i pocztówki z Żor.

 

 

 

  • Wyniki powiatowego konkursu „Ciekawe miejsca w Żorach widziane przez kolorowe okulary” dla żorskich Świetlic w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” .
 
 
Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
 
Nagrody ufundowali: Księgarnia Sowa Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Miasto Żory.
 
 
Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
 
Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl.
 
 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
 
 
Lista laureatów
 
I miejsce
Hanna Pieter
Nadia Lubiak
Magdalena Zielonka
Ellen Mostek
 
II miejsce
Natalia Delekta
Róża Chrapek
Wiktoria Rogus
Zofia Lanuszny
 
III miejsce
Tymofii Shevchuk
Milena Nędza
Karolina Kula
Zofia Chylak
Wincenty Kalisz
Maria Zielonka
Marcelina Lanuszny
Eryk Wysocki
Leon Jojczyk
Kaja Osmałek
Wiktoria Kusińska
Timur Kopanytysia
Ignacy Kalisz
Dominika Nowacka
Michalina Laksander
Wiktoria Wojtczak
Maria Virotchenko
Zuzanna Job
Nina Szmidt
Krzysztof Hojka

 

Zdjęcia ► powiatowego konkursu „Ciekawe miejsca w Żorach widziane przez kolorowe okulary” dla żorskich Świetlic w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” .

 

 

 

  • Wyniki powiatowego konkursu „Z Żorkiem wędrujemy”. Wędrówki po Żorach – odkryj swoją okolicę dla dzieci przedszkolnych.

 

Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Przedszkole nr 5, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy

 

Lista laureatów

 

I miejsce

 

GRUPA „SERDUSZKA” P-23

GRUPA „SÓWKI” ZSP-6

GRUPA „SŁONECZKA” P-19

GRUPA „SMERFY” P-19

 

Zdjęcia ► konkursu „Z Żorkiem wędrujemy”. Wędrówki po Żorach – odkryj swoją okolicę dla dzieci przedszkolnych.

 

 

 

 

  • Wyniki XXIII edycji powiatowego konkursu „Wędrujemy po Żorach i odkrywamy miejsca związane z historią Polski i naszego regionu” dla uczniów klas trzecich.

 

 

Rywalizacja między drużynami, które zakwalifikowały się do finału, była bardzo wyrównana i zacięta. Po obradach komisja konkursowa przyznała:

 

I miejsce ex aequo drużynom ze szkół SP nr 8 i SP nr 15,

II miejsce ex aequo drużynom ze szkół SP nr 5 i PSP ŻOREK,

 

Wszystkim laureatom gratulujemy! 

 

Jednym z zadań konkursowych było przeprowadzenie przez dzieci wywiadu z ważnymi osobistościami reprezentującymi żorskie władze samorządowe oraz instytucje kulturalne. Za pomoc w realizacji tego wymagającego zadania i poświęcony czas serdecznie dziękujemy Panu Naczelnikowi Wydziału Edukacji Dominikowi Krusberskiemu, Panu Naczelnikowi Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Adrianowi Lubszczykowi, Panu Adiunktowi muzealnemu Jackowi Struczykowi, Pani Izabeli Fudali z Księgarnia Sowa Żory oraz Panu Janowi Delowiczowi, autorowi wielu żorskich publikacji.

 

Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 17 oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Sowa Żory, Szkoła Podstawowa nr 17, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Miasto Żory.

 

Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl/

 

Fot. Patrycja Pieter i Józefina Masłowska

 

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu 

 

Zdjęcia ► XXIII edycji powiatowego konkursu „Wędrujemy po Żorach i odkrywamy miejsca związane z historią Polski i naszego regionu” dla uczniów klas trzecich.

 

 

 

 

  • Wyniki XVII powiatowego konkursu „Mali żorzanie znają swoje miasto” dla uczniów klas pierwszych.
 
Konkurs rozpoczął się występem gospodarzy w piosence „Moje miasto ukochane” oraz zespołu „Małe Rojanki”.
 
Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.
 
Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Komisja w składzie: Leokadia Buchman, Jadwiga Tabor i Jan Delowicz.
 
Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl/
 
Fot. Patrycja Pieter
 
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu.
 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
 
 
 
Lista laureatów 
 
 
I miejsce
 
SP-11
Antoni Karwot
Magdalena Chwastek
Mikołaj Marks
 
SP-11
Zuzanna Czerniejewska
Wiktor Lampart
Hanna Pieter
 
 
II miejsce
 
SP-9
Nadia Malina
Amelia Kafka
Marek Pustelnik
 
PSP ŻOREK
Wojciech Kossowski
Ignacy Kalisz
Barbara Skrok-Wolska
 
 
III miejsce
 
SP-15
Zuzanna Biela
Ksawery Czarnecki
Wiktoria Jabłkowska
 
SP-15
Kinga Kacprzak
Liliana Kierasińska
Tomasz Szcześniak
 
 
 
 
 
  • Wyniki XVI powiatowego konkursu ”Znam moje miasto” dla uczniów klas IV-VI

 

Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach 

 

Komisja w składzie: Ewa Śmigała, Leokadia Buchman, Grzegorz Granek, Jan Delowicz

 

Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl/

 

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy 

 

Lista laureatów 

 

I miejsce

 

SP-3

Aleksandra Szczygieł

Amelia Zniszczoł

Michał Kiecka

 

SP-3

Aleksandra Bulsza

Jakub Biniek

Kacper Gorczyca

 

SP-15

Julia Najberg

Milena Tarka

Alicja Kałuża

 

II miejsce

 

SP-1

Jan Białoń

Marcin Sock

Wiktor Bartniczek

 

SP-15

Matylda Kopańska

Andrzej Grzyb

Bartosz Bąbski

 

SP-8

Paulina Rapucha

Jakub Stolfik

Dominika Dąbrowska

 

III miejsce

 

SP-15

Julia Janus

Hanna Sobczyk

Maja Kowel

 

Zdjęcia XVI powiatowego konkursu ”Znam moje miasto” dla uczniów klas IV-VI

 

 

 

  • Wyniki XVII powiatowego konkursu ”Żory nieznane i tajemnicze” dla uczniów klas drugich

 

 

Patronat honorowy nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Adama Mickiewicza w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Komisja w składzie: Ewa Śmigała, Leokadia Buchman, Grzegorz Granek.

 

Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl/

 

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Lista laureatów:

 

I miejsce

 

SP nr 8

Helena Michalik

Karolina Raudzis

Damian Kuś

 

II miejsce

 

SP nr 11

Alicja Błanik

Helena Solich

Agata Rabęda

 

III miejsce

 

PSP ŻOREK

Tadeusz Szczerbowski

Matylda Fojcik

Aleksander Banasik

 

SP nr 8

Weronika Molitor

Martyna Michalska

 

Zdjęcia ► XVII powiatowego konkursu ”Żory nieznane i tajemnicze” dla uczniów klas drugich

 

 

 

  • Wyniki XX edycji Wojewódzkiego konkursu dla uczniów klas II i III szkół podstawowych „Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego” 2023 r. 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Gościem specjalnym był Pełnomocnik Prezydenta  Miasta Żory oraz Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Pan Jacek Świerkocki.

 

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach; Katarzyna Smoleńska, Mariola Jarczyk-Biernacka, Sylwia Tkocz, Wisus MOK Żory oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne i Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach reprezentowane przez Jadwigę Tabor.

 

Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Żory, Księgarnia SOWA, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach.

 

Komisja w składzie: Ewa Śmigała, Gabriela Becla, Mariola Jarczyk-Biernacka, Urszula Słyk oraz Sylwia Tkocz, która czytała tekst dyktanda.

 

Fot. Gabriela Becla

 

Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach Jolanta Malczewska.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie z województwa śląskiego. Uczestnicy pisali dyktando o tematyce aktywnego wypoczynku w wolnych dniach majowych.

 

Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego 2023 r. został Miłosz Utrata ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach przygotowany przez panią Teresę Moś.

 

Wice-Mistrzem Ortografii Województwa Śląskiego 2023 r. został Emilian Osmulski ze Szkoły Podstawowej nr 16 przygotowany przez panią Marzenę Serwotka.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy.

 

Zdjęcia ► XX edycji Wojewódzkiego konkursu dla uczniów klas II i III szkół podstawowych „Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego” 2023 r.

 

 

 

  • Wyniki Powiatowego konkursu przyrodniczo – ekologicznego dla klas II i III pod hasłem „Mali Przyrodnicy”

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydenta Miasta Żory.

 

Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach Jolanta Malczewska.

 

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Monika Jakubska, Bernadeta Janduda, Justyna Nowak, Katarzyna Smoleńska i Sylwia Tkocz, Klub Wisus oraz Centrum Edukacji Regionalnej reprezentowanego przez Panią Jadwigę Tabor.

 

Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Żory, Księgarnia Sowa, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne oraz Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach.

 

Komisja w składzie: Anna Michalak, Gabriela Becla oraz Ewa Śmigała.

 

Fot. Gabriela Becla

 

W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z dziewięciu żorskich szkół podstawowych. Jego uczestnicy rozwiązywali  test zawierający zadania sprawdzające wiedzę  o ekosystemach, stanach skupienia wody  oraz znajomość podstawowych pojęć ekologicznych oraz ciekawostek na temat roślin i zwierząt. Następnie za pomocą tabletów uczestnicy odczytywali kody QR, pod którymi kryły się pytania na temat parków narodowych, bezpieczeństwa, zasad zdrowego żywienia, opadów atmosferycznych oraz roślin i zwierząt. Na zawodników czekały też zadania praktyczne, w których mieli ułożyć piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, posegregować rysunki śmieci do odpowiednich koszy, poukładać mapę Polski oraz zaznaczyć na niej poszczególne dane. Ostatnim zadaniem było odpowiednie nazwanie i umieszczenie planet na mapie kosmosu. W tym ćwiczeniu uczestnicy mogli wspomóc się przygotowanymi okularami VR, dzięki którym byli w stanie „odwiedzić” naocznie naszą Galaktykę.

 

 

Zwycięzcą konkursu została drużyna z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Żorek”, przygotowana przez panie Martynę Ferra i Monikę Wójcik, w składzie: Karol Juraszczyk, Franciszek Kordiak, Wojciech Skrok – Wolski, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

 

Kolejne  miejsca zajęły:

  • miejsce II – Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 w Żorach
  • miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Żorach

 

Zdjęcia Powiatowego konkursu przyrodniczo – ekologicznego dla klas II i III pod hasłem „Mali Przyrodnicy”.

 

 

 

Opisujemy: Od góry na białym tle napis: Konkursy dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na czerwonym tle: Projekt: „Patriotyzm na co dzień i od święta” wiosna 2023. Na zielonym tle: WYNIKI KONKURSÓW. Po prawej stronie biało-czerwone kwiaty.

 

 

  • Wyniki I edycji powiatowego konkursu tańca „Od folkloru po współczesność” dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Regionalnej, Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu była Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej.

 

Konkurs prowadziła: Martyna Ferra 

 

Komisja w składzie: Zofia Przeliorz, Natalia Wykręt, Dżesika Skórska-Babiak i Monika Kiermasz.

 

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała: Leokadia Buchman i Emilka

 

Dziękujemy jak zawsze niezawodnym akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

Fot. Patrycja Pieter i Gabriela Becla

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów:

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce: 

Pola Baran SP nr 17

Nadia Łapińska SP nr 17

 

II miejsce:

Wiktoria Magiera SP nr 17

 

III miejsce:

Alicja Malcherek SP nr 13

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Alicja Malcherek i Oliwia Jodłowska SP nr 13

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

zespół „Małe Rojanki”

Maja Beszta-Borowska, Emilia Chmiel, Mia Gawlik, Zuzanna Gawłowska, Michał Dudek, Zuzanna Hulbuj, Jagoda Kraińska, Helena Solich, Wilhelm Solich, Maria Tyrna, Paulina Zagórska i Hanna Pieter

 

ZSP nr 9

Aleksandra Majos, Milena Da-Via, Nadia Szulik, Kaja Zieleźny, Martyna Ciszewska, Emilia Szip, Oliwia Hyła, Zofia Lanuszny, Sofia Kozhenevska, Kalina Gryc, Zofia Żymełka, Zofia Kemny

 

II miejsce:

SP nr 13

Aleksandra Malicka, Emilia Krakowska i Lena Barańska

 

 

KLASY IV – VIII

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Julia Wilk SP nr 3

Lena Baran SP nr 17

 

II miejsce:

Milena Morozowa SP nr 3

 

III miejsce:

Dominika Wrześniak SP nr 13

Natalia Ganiek SP nr 3

 

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Gabriela Frączek i Laura Woźnica SP nr 3

 

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

PSP ŻOREK

Maria Chybiorz, Marta Chybiorz, Daria Czech, Matylda Chybiorz, Karolina Dyrda, Rissa Foltyn de Oliveira

 

II miejsce

SP nr 17

Julia Krawczyk, Aleksandra Balcerzak i Michalina Jaworska

 

 

Grupa MIESZANA I – VII

Bień Alis, Burda Luiza, Dabina Sofia, Pitoń Nicole, Strojecka Natalia, Kaźmierczak Zuzanna, Bartoszek Alicja, Białończyk Milena, Brilla Kornelia, Fudali Magdalena, Kuczera Julia, Soboń Zuzanna, Partyka Klaudia, Żelazo Maja, Kaźmierczak Martyna, Lo

 

 

 

  • Wyniki powiatowego konkursu plastycznego pod tytułem „Żory w wiosennym pejzażu” dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Regionalnej, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynator konkursu: Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

 

 

 

Lista laureatów: 

 

 

PRZEDSZKOLA

 

I miejsce

Zuzanna Juraszczyk ZSP-9

Pola Kałuża ZSP-1

Hanna Winiarczyk P-16

Zofia Dłóciok ZSP-9

 

II miejsce

Anna Grabiec ZSP-1

Anastazja Wyleżoł ZSP-9

Zuzanna Mrozińska P-16

Antonina Złotnik P-16

Natalia Jaskółka P-16

Lena Zeman P-16

Franciszek Bierut ZSP-9

Tobiasz Buchalik ZSP-9

Helena Gawlik ZSP-9

Wiktor Juraszczyk ZSP-9

 

III miejsce

Jagoda Stanek ZSP-9

Karolina Cyrych ZSP-1

Marcel Mazur P-23

Jagoda Duda P-23

Tymoteusz Nowak P-23

Milena Krzymyk ZSP-9

Wojciech Juskowiak ZSP-9

Lena Steuer ZSP-9

Wiktoria Antczak ZSP-9

Jan Skorupa P-4

Aleksandra Duda P-4

Julia Kłósko ZSP-9

Olek Harnasz ZSP-9

 

 

 

KLASA I-III

 

I miejsce

Nadia Krawczyńska SP-15

Karol Cichy

Natalia Rozmiarek „Syriusz”

Lena Grudzień ZSP-9

Hanna Gancarczyk ZSP-5

Nadia Krawczyńska SP-15

Marta Orawska SP-15

Alicja Płóciennik SP-15

Milena Panuś SP-15

Oliwia Kosior SP-13

 

II miejsce

Natan Bródka „Syriusz”

Nadia Krakowczyk „Syriusz”

Marek Pustelnik ZSP-9

Julia Czerwińska ZSP-9

Wiktoria Zbaniuszek ZSP-9

Paweł Drzyzga SP-3

Wiktoria Nosiadek ZSP-8

Helena Michalik ZSP-8

Amelia Kieś SP-3

Maja Rozkosz ZSP-8

Zofia Koruba SP-15

Laura Tanhojzer SP-15

Emilia Maciołek SP-3

Oliwia Palaczyk ZSP-8

Cyryl Cholewa ZSP-8

Maja Perzyńska ZSP-8

Aleksandra Malicka SP-13

 

III miejsce

Milena Stępień „Syriusz”

Katarzyna Mitko „Syriusz”

Jan Białek „Syriusz”

Nadia Marcol SP-3

Milena Najberg SP-15

Nadia Lubiak SP-15

Emilia Moczała SP-15

Lena Barańska SP-13

 

 

Wyróżnienie

Marcelina Piela ZSP-9

Mateusz Szymura ZSP-9

Amelia Kafka ZSP-9

Wiktoria Cyrych ZSP-1

Wojciech Rolka ZSP-5

Justyna Lewandowska  ZSP-8

Michalina Grabiec ZSP-8

Maja Rozkosz ZSP-8

Wiktoria Nosiadek ZSP-8

Aleksandra Żur ZSP-5

Julia Biernot ZSP-5

Anna Rolka ZSP-5

 

 

 

KLASA IV – VIII

 

 

I miejsce

Estera Mika ZSP-5

Juliana Wóltańska ZSP-5

Oliwia Brzyszkowska ZSP-9

Kalina Lipieck SP-3

  

II miejsce

Adam Mysłowski ZSP-8

Milena Mura ZSP-9

Zofia Dęga SP-3

  

III miejsce

Amelia Hola SP-3

Magdalena Muras ZSP-9

Agata Kmiecik ZSP-9

Mateusz Bednarz ZSP-5

 

 

Wyróżnienie

Dorota Wacławczyk SP-3

Zofia Włodarczyk SP-3

Magda Woźny ZSP-6

Zuzanna Godziek ZSP-5

Zuzanna Buchalik ZSP-9

Filip Żymełka ZSP-9

Justyna Kuśka ZSP-9

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

 

I miejsce

Paulina Wróblewska CKZiU

Marcin Frelich CKZiU

 

II miejsce

Natalia Wróbel Technikum nr 1

Martyna Bratek Technikum nr 1

Dominika Żbik Technikum nr 1

Karolina Trzósło Technikum nr 1

  

III miejsce

Karolina Wronka ZS-2 Tischner

 

 

Zdjęcia ► Powiatowego konkursu plastycznego pod tytułem „Żory w wiosennym pejzażu” dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

 

  • Wyniki IX edycji „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla szkół”

 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej.

 

Konkurs prowadziła: Monika Jakubska 

 

Komisja w składzie: Ewa Śmigała, Leokadia Buchman, Grzegorz Granek i Andrzej Marciniec.

 

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała: Katarzyna Smoleńska i Józefina Masłowska.

 

Dziękujemy również jak zawsze niezawodnym akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

Fot. Patrycja Pieter

 

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów:

 

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce: 

Milena Da-Via ZSP-9

 

II miejsce:

Maja Beszta-Borowska „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka

 

III miejsce:

Milena Woszczyna ŻOREK

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Zuzanna Juraszczyk i Ramona Steuer ŻOREK

Hanna Krupa i Karolina Rzepecka SP-3

 

II miejsce:

Emiliia Lysenko i Yeva Lysenko SP-3

Kalina Gryc Zuzanna Czerniejewska „Jagódki”

 

III miejsce:

Gabriela Karabow i Lidia Jaszczuk SP-4

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Maria Jańczyk, Helena Michalik, Kinga Michalik, Anna Solich, Paulina Kuczera, Agnieszka Źrółka, Blanka Chackiewicz i Karolina Raudzis

ZSP-8 przy akompaniamencie Dawid Przybyło

 

II miejsce:

Emilia Karwala, Emilia Łukasik, Hanna Dratwa, Zofia Piasecka i Hanna Kubaszko SP-3

 

III miejsce:

Natalia Szewieczek, Martyna Buchta i Natalia Nowaczyk ŻOREK

Lena Wronowska, Maja Radosz, Liliana Tlołka, Helena Jamrozik i Maksymilian Wronka SP-3

 

 

 

KLASY IV – VIII

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Jagoda Sztefka ZSP-1

Gabriela Żelazo SP-15

Jasmina Pudlarz SP-15

Kamil Wójcik „Jagódki”

 

II miejsce:

Zofia Krawczyk ZSP-1

Janina Kula SP-15

 

III miejsce:

Jakub Michalski SP-3

Zuzanna Fudali SP-15

Maja Reguła SP-3

 

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce:

Izabela Albrecht i Natalia Skiba ZSP-8 przy akompaniamencie Dawid Przybyło

 

II miejsce:

Hanna Ferens i Kamila Lorke SP-3

 

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce:

Izabela Albrecht, Natalia Skiba, Natalia Sakwicka, Zuzanna Skotarczak, Sonia Połeć, Zuzanna Dzierżęga, Monika Benisz i Kinga Pyter ZSP-8 przy akompaniamencie Dawid Przybyło

 

II miejsce:

Zuzanna Górnioczek, Julianna Socha, Weronika Wójtowicz, Dalila Dąbek, Katarzyna Wieczorek, Karol Małek, Kalina Michoń i Lena Stawarz SP-3

 

Jadwiga Kajzerek, Gabriela Frączek, Laura Woźnica, Aleksandra Szczygieł, Emilia Wójcik, Dorota Wacławczyk, Victor Linka i Maja Moczała SP-3

 

III miejsce:

Szymon Garus, Hanna Majewska, Patrycjusz Majewski, Antonina Pawlas, Wiktoria Polnik, Nina Sawczuk, Zuanna Skorupa i Rafał Smętek ZSP-1

 

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Wiktoria Lubszczyk ZS Tischner

 

II miejsce:

Zuzanna Kionka CKZiU

Julia Domaradzka CKZiU przy akompaniamencie Adam Rojek

 

 

Zdjęcia IX edycji „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla szkół”

 

 

 

  • Wyniki IX edycji „Powiatowego konkursu poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”

 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej, Przedszkole nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej.

 

Konkurs prowadziły: Katarzyna Karwot i Nina Monsiel. 

 

Komisja w składzie: Ewa Śmigała, Leokadia Buchman, Ewa Dyrda i Grzegorz Granek.

 

Dziękujemy również akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

Fot. Patrycja Pieter

 

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

 

Lista laureatów: 

 

Konkurs poezji i prozy patriotycznej dla przedszkoli

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce

Tymek Nowak P-23

 

II miejsce

Lena Starzyczny P-23

Michalina Górska ZSP-6

 

 

 

Konkurs piosenki patriotycznej dla przedszkoli

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce

Milena Bielińska P-19

 

 

II miejsce

Alicja Gawron P-23

Aleksandra Nowaczyk ZSP-1

 

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce

Agata Jacher, Jagoda Duda i Wiktoria Grzesik P-23

 

Alicja Duda, Iga Jurzysta, Julia Szymborska, Amelia Grzenik, Wiktoria Kuś, Jakub Grzywaczewski, Fabian Piecyk P-19

 

Lilianna Lubszczyk, Agata Prusiewicz i Paulina Wojtczak P-23

 

II miejsce

Nina Urbanek, Amelia Koper, Emma Pytelewska, Olaf Kosarski, Marek Kołoch, Jakub Golec, Marek Kołoch, Jakub Golec P-23

 

III miejsce

Melania Nazarko, Adam Złośnik i Dawid Danielewicz P-23

 

Milana Kondratowych, Zofia Sitarska, Paula Michalska, Maja Jarczewska, Aleksandra Nowaczyk, Krystian Padiasek, Adam Folek i Franciszek Żak ZSP-1

 

Zdjęcia ► IX edycji „Powiatowego konkursu poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla szkół”

 

 

 

  • Wyniki IX edycji „Powiatowego konkursu poezji i prozy patriotycznej dla szkół”

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Księgarnia „SOWA”, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Urząd Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej.

 

Konkurs prowadziła: Monika Jakubska 

 

Komisja w składzie: Ewa Śmigała, Leokadia Buchman i Grzegorz Granek.

 

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała: Mariola Jarczyk-Biernacka.

 

Dziękujemy również akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.

 

Fot. Patrycja Pieter

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów:

 

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce: 

Laura Czech PSP ŻOREK

 

II miejsce:

Konstanty Woryna PSP ŻOREK

 

III miejsce:

Magdalena Korotko SP-3

Łukasz Mleczko SP-15

Kacper Baron SP-15

 

 

KLASY IV – VIII

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce:

Inga Klepek SP-15

Leonard Burtan ZSP-1

 

II miejsce:

Martyna Znajszły SP-17

Wiktoria Sobala SP-3

Aleksandra Bulsza SP-3

 

III miejsce:

Julia Żur ZSP-5

Kinga Pyter ZSP-8

 

 

Zdjęcia ► IX edycji „Powiatowego konkursu poezji i prozy patriotyczna dla szkół”

 

 

 

 

Opisujemy: Baner z elementami graficznymi: kwiaty, pisanki, sznurek, wstążka oraz tekst: POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ WYNIKI KONKURSU dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

 

  • Wyniki konkursu plastycznego na ozdobę wielkanocną dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w ramach projektu „Jesteśmy stąd”.

 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Nagrody ufundowali: Sowa Żory,  Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Miasto Żory

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej.

 

Komisja konkursowa miała nie lada problem z oceną, gdyż wszystkie prace były tak piękne, tak różne i tak zaskakujące, że postanowiła jednomyślnie przyznać wszystkim uczestnikom tytuł laureata natomiast wszystkie ozdoby zostały przekazane na cele charytatywne do Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. 

 

Fot. Patrycja Pieter

 

 

Lista laureatów:

 

Aleksandra Malicka SP nr 13

Iga Siedlecka SP nr 13

Oliwier Rumelt SP nr 13

Kacper Różycki SP nr 13

Karol Cichy „Syriusz”

Natan Bródka „Syriusz” 

Natalia Rozmiarek „Syriusz”

Jan Białek „Syriusz”

Laura Rambalska „Syriusz”

Nadia Krakowczyk „Syriusz

Nikodem Suchanek ZSP nr 5 

Alan Tokarski ZSP nr 5

Mateusz Bednarz ZSP nr 5

Alicja Mianowany ZSP nr 5

Karolina Maryńczak ZSP nr 5

Zuzanna Godziek ZSP nr 5

Artur Zielonka ZSP nr 5

Nikodem Hajduk ZSP nr 5

Tatiana Rusek ZSP nr 5

Alan Tokarski ZSP nr 5

Tobiasz Rusek ZSP nr 5

Wiktor Stronczek ZSP nr 5

Ewelina Mańdok ZSP nr 5

Zuzanna Godziek ZSP nr 5

Artur Zielonka ZSP nr 5

Estera Mika ZSP nr 5

Hanna Pieter SP nr 11

Maja Wowra ZSP w Krzyżowicach

Natalia Lukasek ZSP w Krzyżowicach

Nadia Gawlikowska ZSP w Krzyżowicach

Eliza Wałach ZSP w Krzyżowicach

Jakub  Marcinów ZSP w Krzyżowicach

Maja Molitor SP nr 3

Zuzanna Gliszczyńska SP nr 3

Antoni Granek SP nr 3

Zuzanna Kremiec SP nr 3

Lena Burnatowska SP nr 3

Laura Majewska SP nr 3

Julia Cichy SP nr 3

Aleksandra Bulsza SP nr 3

Jakub Krysta SP nr 3

Julita Gibiec SP nr 3

Anastazja Jerc SP nr 3

Melania Latosińska SP nr 3

Julia Majewska SP nr 3

Szymon Bąk SP nr 3

Jakub Michalski SP nr 3

Oliwia Krysta SP nr 3

Emilia Maciołek SP nr 3

Zuzanna Górnioczek SP nr 3

Łukasz Owczarek SP nr 3

Mikołaj Rużycki   ZSP nr 6

Kinga Michalik ZSP nr 8

Cyryl Cholewa ZSP nr 8

Aleksander Płaczek ZSP nr 8

Maja Perzyńska ZSP nr 8

Karolina Tomczak ZSP nr 8

Oliwia Pelaczyk ZSP nr 8

 

Wszystkich laureatów konkursu zapraszamy po odbiór nagród od 12 kwietnia w godzinach od 8.00 do 15.00 w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, ul. Szkolna 55. Jest również możliwość odbioru nagród w godz. popołudniowych po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

Zdjęcia konkursu plastycznego na ozdobę wielkanocną ►

 

 

 

 

Opisujemy: Baner biało-zielony. Na białym tle napisy;  „Ślōnsko godka” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2023” Na środku znajduje się koło, w którym są dwie postacie w strojach śląskich. Pod kołem napis: Wyniki konkursu.

 

 

  • Wyniki XXIX powiatowego konkursu „ŚLŌNSKO GODKA” – Żory 2023 dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
 
 
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
 
Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Adama Mickiewicza w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne 
 
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej 
 
Konkurs prowadziła: Marta Michalik
 
Komisja w składzie: Leokadia Buchman, Urszula Budniok i Grzegorz Granek.
 
Dziękujemy również akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie.
 
Fot. Patrycja Pieter
 
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.
 
 
 
Lista laureatów 
 
 
KLASA I – III
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce:
Helena Michalik ZSP-8
Magdalena Korotko SP-3
Helena Solich SP-11
 
II miejsce:
Zofia Kowalczyk SP-10
Małgorzata Ćmiel SP-10
Franciszek Orszulik ZSP-5
 
Kategoria SCENKI:
 
II miejsce:
Weronika Molitor, Amelia Bzowska, Laura Pietrek, Michalina Grabiec, Dominika Cofalik, Justyna Lewandowska, Maksymilian Dajka I Sebastian Gliński ZSP-8
 
 
KLASY IV – VIII
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce:
Maria Świdzikowska SP-3
 
II miejsce:
Adam Okrasa SP-13
 
Kategoria DIALOG:
 
I miejsce:
Nina Płaczek i Przemysław Michalski ZSP-8
 
II miejsce:
Antoni Waleczek i Aleksandra Koizar ZSP-5
 
Kategoria SCENKI:
 
II miejsce:
Weronika Szymala, Wanessa Paraluk, Wiktoria Skurzewska, Anna Gaszka i Hanna Hrubesz ZSP-5

 

Zdjęcia XXIX powiatowego konkursu „ŚLŌNSKO GODKA” ►

 

 

 

Opisujemy: Baner biało-pomarańczowy. Na białym tle napisy; XII edycja konkursu powiatowego. Pieśniczki i przyśpiewki śląskie z cyklu Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2023. Na czerwonym tle napisy: Wyniki konkursu. Na banerze znajduje się również koło, w którym są trzy postacie tańczące Trojaka.

 

 

  • Wyniki XII powiatowego konkursu „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

 
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
 
Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne
 
 
 
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej 
 
Konkurs prowadziły: Urszula Budniok i Patrycja Pieter
 
Komisja w składzie: Ewa Dyrda, Leokadia Buchman i Andrzej Marciniec
 
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwali: Józefina Masłowska i Grzegorz Granek
 
Dziękujemy również akustykom i przemiłym Paniom z MOK Żory za wsparcie 
 
Fot. Marzena Rybska
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.
 
 
Lista laureatów:
 
 
PRZEDSZKOLA
 
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce:
▪️ Oliwia Szewczyk ZPiT „Sari” przy akompaniamencie Irena Szostek
 
II miejsce:
▪️ Amelia Paździor „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik
 
Kategoria ZESPOŁY:
 
II miejsce:
▪️ Jagoda Warmusz, Franciszek Wójcik, Eryk Filipowski, i Maksymilian Klusek z Niepublicznego Przedszkola „Dzwoneczek” przy akompaniamencie Aleksandra Filipowska
 
 
KLASA I – III
 
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce:
▪️ Hanna Pieter SP nr 11 przy akompaniamencie Leonard Motyka
 
II miejsce:
▪️ Helena Solich „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka
 
III miejsce:
▪️ Zuzanna Czerniejewska „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik
 
Kategoria DUET:
 
I miejsce:
▪️ Milena Da-Via i Kalina Gryc „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik
 
II miejsce
▪️ Marlena Brząkalik i Piotr Stronczek „Taaka Kropa” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik
▪️ Maja Beszta-Borowska i Zuzanna Hulbój „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka
 
Kategoria ZESPÓŁ:
 
I miejsce:
▪️ Zofia Winkler, Marko Bechkalo, Anna Kapol, Aleksandra Fojcik, Paulina Danielewska, Dawid Drzężla, Witold Kalinowski i Mateusz Zimoń ZSP nr 4
▪️ Helena Michalik, Karolina Raudzis, Blanka Chackiewicz, Anna Solich, Hubert Cygan, Kinga Michalik, Oliwia Dajka i Agnieszka Źrółka ZSP nr 8 Rogoźna „FOLK”
▪️ Maja Beszta-Borowska, Nadia Chudzik, Jagoda Kraińska, Hanna Pieter, Helena Solich, Emilia Chmiel, Mija Gawlik i Zuzanna Hulbój „Małe Rojanki” przy akompaniamencie Leonard Motyka
 
II miejsce:
▪️ Lena Białas, Antoni Dziendziel, Natalia Karwala, Hanna Krupa, Barbara Lejta, Emilia Maciołek, Maja Molitor i Karolina Rzepecka SP nr 3
▪️ Julia Kłósko, Amelia Paździor, Kalina Gryc, Milena Da-Via i Zuzanna Czerniejewska „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik
 
 
KLASY IV – VIII
 
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce:
▪️ Aleksandra Cebula ZPiT „Sari” przy akompaniamencie Irena Szostek
 
II miejsce:
▪️ Julia Niesporek ZPiT „Sari” przy akompaniamencie Irena Szostek
 
Kategoria DUET:
 
I miejsce:
▪️ Zofia Kita i Maja Reguła SP nr 3
 
Kategoria ZESPÓŁ:
 
I miejsce:
▪️ Izabela Albrecht, Natalia Skiba, Kinga Pyter, Przemysław Michalski, Maksymilian Bruździński, Sonia Połeć, Zofia Dzierżęga i Monika Benisz ZSP nr 8 Rogoźna „FOLK”
 
 
SZKOŁA PONADPODSTAWOWA
 
I miejsce:
▪️ Zuzanna Kionka „Jagódki” przy akompaniamencie Damiana Kurpanik

 

Zdjęcia  XII powiatowego konkursu „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie”

 
 

 

2022 r.

 

Opisujemy: Na żółto-zielonym tle tekst:  WYNIKI KONKURSÓW. Projekt: „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” – JESIEŃ 2022 r.
„Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”, „Powiatowy konkurs plastyczny dla szkół pt. Działo się w Żorach – 750 lat historii miasta”. Po prawej stronie żółte słoneczniki i jarzębina.

 

 

 

  • Wyniki IX edycji „Powiatowego konkursu poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień” 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorzy konkursu: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Przedszkole nr 23 w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.

 

Koordynator konkursu: Jadwiga Tabor Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

W konkursie uczestniczyło 53 dzieci

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów: 

 

Konkurs poezji i prozy patriotycznej

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce

Filip Kościuk  

 

II miejsce

Agata Jacher 

 

III miejsce

Maja Smolak 

Anna Łukasik 

 

 

Konkurs piosenki patriotycznej

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce

Emma Pytelewska  

 

II miejsce

Wiktoria Wójcik  

 

III miejsce

Anna Łukaszczyk

 

Kategoria ZESPÓŁ:

 

I miejsce

Anna Łukasik

Amelia Polak

Zuzanna Kieres

Natan Pobidyński

Brajan Bochniak

Oliwier Jędrzejak

 

II miejsce

Melania Nazarko

Alicja Gawron

Natalia Tomanek

Adam Złośnik

Adam Czupryna

 

III miejsce

Zuzanna Adamczyk

  1. Wiktoria Grzesik
  2. Lena Starzyczny
  3. Wojciech Woźnica
  4. Bartosz Matlak
  5. Marcel Mazur

 

Zdjęcia IX edycji „Powiatowego konkursu poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”

 

 

 

  • Wyniki IX edycji „Powiatowego konkursu poezji i prozy patriotycznej dla szkół” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2022 r.
 
 
Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
 
Organizatorzy konkursu: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.
 
 
Koordynator konkursu: Jadwiga Tabor Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
 
W konkursie uczestniczyło 34 dzieci
 
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.
 
 
 
Lista laureatów:
 
 
KLASY I – III
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce
Laura Czech PSP Żorek
 
II miejsce
Paulina Lukasek SP nr 16
 
III miejsce
Tytus Wawryk SP nr 4
 
Wyróżnienie
Hanna Kubaszko SP nr 3
 
Kategoria DUET:
 
Wyróżnienie
Amelia Brzozowska i Bartosz Buchman ZSP nr 8
 
 
KLASY IV – VIII
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce
Kinga Pyter ZSP nr 8
Wiktoria Sobala SP nr 3
 
II miejsce
Aleksandra Bulsza SP nr 3
Amelia Chuderska Niepubliczna SMS
Amelia Grymel PSP Żorek
Milena Węglorz niepubliczna SMS
 
III miejsce
Maja Wiśniewska ZSP nr 5
 
Wyróżnienie
Franciszek Dukat SP nr 13
 
 
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce
Monika Korona ZSS Wspólnej Europy
Kornelia Goraus ZS nr 1
 
II miejsce
Emilia Musioł ZS nr 1
 
 
 
 
 
  • Wyniki IX edycji „Powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla szkół” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2022 r.
 
 
Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
 
Organizatorzy konkursu: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne i Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.
 
 
Koordynator konkursu: Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
 
W konkursie uczestniczyło 120 dzieci. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.
 
 
 
Lista laureatów 
 
 
KLASY I – III
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce
Filip Dziadowicz SP-13
Milena Da-Via SP-9
 
II miejsce
Karolina Rzepecka SP-3
Hanna Krupa SP-3
 
III miejsce
Helena Solich „Małe Rojanki”
Sandra Dawid SP-13
 
Kategoria DUET:
 
I miejsce
Zuzanna Juraszczyk i Ramona Steuer PSP Żorek
 
III miejsce
Milena Palarczyk i Laura Vy Ciastko SP-4
 
Kategoria ZESPÓŁ:
 
I miejsce
Kaja Zieleźny, Zofia Źymełka, Milena Da-Via, Kalina Gryc, Oliwia Hyła, Aleksandra Majos i Emilia Szip SP-9
Paulina Kuczera, Maria Janczyk, Blanka Chackiewicz, Anna Solich, Kinga Michalik, Oliwia Dajka i Agnieszka Źrółka przy akompaniamencie Dawid Przybyło SP-8
 
II miejsce
Hanna Dratwa, Emilia Karwala, Emilia Łukasik, Nadia Marcol, Amelia Kieś, Zofia Piasecka i Tola Tomaszewska SP-3
Hanna Pieter, Zuzanna Hulbój, Helena Solich, Magdalena Konsek przy akompaniamencie Leonard Motyka „Małe Rojanki”
 
III miejsce
Karolina Mizeracka, Milena Palarczyk, Pola Pajor, Piotr Piszczek, Gabriela Karabow, Alicja Rękawek, Lidia Jaszczuk i Maja Czarnecka SP-4
Magdalena Korotko, Zofia Kot, Yeva Lysenko i Emilia Lysenko SP-3
 
 
 
KLASY IV – VIII
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce
Kamil Wójcik „Jagódki”
Gabriela Żelazo SP-15
Jagoda Sztefka ZSP-1
 
II miejsce
Janina Kula SP-15
 
III miejsce
Tatiana Rusek ZSP-5
 
Kategoria DUET:
 
I miejsce
Izabela Albrecht i Natalia Skiba przy akompaniamencie Dawid Przybyło ZSP-8
 
II miejsce
Zofia Kita i Maja Reguła SP-3
Karolina Maryńczak i Maria Wróblewska SP-5
 
Kategoria ZESPÓŁ:
 
I miejsce
Hanna Kwaśniewska, Amelia Markiewicz, Zofia Kruczyńska, Liliana Matyja, Laura Konsek, Otylia Kwaśniewska Alicja Hyła i Natalia Żyła
ZSP-9
 
II miejsce
Szymon Garus, Hanna Majewska, Patrycjusz Majewski, Zuzanna Skorupa, Antonina Pawlas, Nina Sawczuk, Wiktoria Polnik i Rafał Smętek ZSP-1
 
III miejsce
Karolina Kosztyła, Amelia Dragon, Magdalena Fizia, Magdalena Marks, Tymoteusz Dudek, Alina Walcyńka, Alicja Skaba i Milena Marks przy akompaniamencie Mateusz Faryna i Joanna Kwiatkowska SP-3
 
 
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce
Martyna Kuczok ZS nr 1
 
II miejsce
Hanna Jakieła ZS nr 2
 
III miejsce
Zuzanna Kionka CKZiU
 
 
 
 
 
 
Wyniki IX edycji „Powiatowego konkursu plastycznego dla szkół  „Działo się w Żorach – 750 lat historii miasta” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2022 r.
 
 
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
 
Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne i Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.
 
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
 
W konkursie wzięło udział 105 dzieci. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom  i zapraszamy na wystawę w MOK Żory 
 
 
Lista laureatów 
 
 
KLASY I – III
 
I miejsce
Antonina Konieczko ZSP-8
Barbara Morawska SP-15
Franciszek Buchalik SP Horyzont
 
II miejsce
Agata Flasz SP-13
Marta Brzyszkowska ZSP-9
Paweł Drzyzga SP-3
Dawid Szczotka SP Horyzont
 
III miejsce
Kinga Ratajczak SP-13
Tola Kozibroda SP-13
Lena Świerczyńska SP Horyzont
Wojciech Majchrzak SP-15
 
 
KLASY IV – VIII
 
I miejsce
Michał Flasz SP-13
Zofia Silka SP-3
Zofia Goraus SP-15
 
II miejsce
Michał Tetla SP-3
Anna Klockowska SP-3
Aleksandra Bulsza SP-3
Filip Żymełka ZSP-9
 
III miejsce
Oliwia Brzyszkowska ZSP-9
Robert Wereszczak SP-3
Iga Mieszczak SP-3
Oliwia Krysta SP-3
 
 
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
 
I miejsce
Kornelia Goraus LO nr 1
Remigiusz Kwiatkowski Technikum nr 1
 
II miejsce
Kacper Mazur Technikum nr 1
Klaudia Próchniewicz Technikum nr 1
Paulina Wróblewska CKZiU
 
PRACA ZBIOROWA
 
I miejsce
Kacper Różycki z mamą
 
 
 
 
 

 

Opisujemy: Baner i tekst: Honorowy patronat nad konkursem sprawuje: Dyrektor Oddziału IPN w Katowicach dr Andrzej Sznajder
Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła. WYNIKI KONKURSU „Mapa myśli – Powrót Górnego Śląska do II Rzeczypospolitej w 1922 roku” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” Po prawej stronie element graficzny z hasłami: tło historyczne, struktury, przywódcy, wydarzenia, definicje, obszar, historia, państwa, przyczyny, oś czasu.

 

 

Wyniki wojewódzkiego konkursu historyczno-plastycznego pt. „Mapa myśli – Powrót Górnego Śląska do II Rzeczpospolitej w 1922 roku” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta – edycja wiosenna” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Dyrektor Oddziału IPN w Katowicach dr Andrzej Sznajder, Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

I miejsce
Karolina Pluta, SP nr 3  w Wodzisławiu Śl.
Natalia Dubiel, SP nr 3 w Wodzisławiu Śl.

 

II miejsce

Julia Kowalik, ZSP w Krzyżowicach

Karolina Dąbrowska, Kamil Trybuś, Alan Obrębski, ZSP w Krzyżowicach

 

III miejsce

Anna Przybyła, Małgorzata Dudek, ZSP w Krzyżowicach

Bartosz Trybuś, Franciszek Goyke, Dawid Masłowski, Filip Wolnik, ZSP w Krzyżowicach

 

 

 


 

Opisujemy: Na niebieskim tle napisy: ŻORY WYNIKI KONKURSU Mapa sentymentalna.

 

 

Wyniki powiatowego konkursu plastyczno-literackiego pt. „Żory – Mapa sentymentalna” dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2022 r.
 
 
Patronat honorowy nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Urząd Miasta Żory.
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl/
 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy 
 
 
Lista laureatów
 
Klasy I – III:
 
I miejsce
Leon Stachoń ZSP 8
Iga Siedlecka SP 13
Hanna Staniszewska SP 13
 
II miejsce
Lena Paszkowska SP13
Wojciech Marynowski ZSP 8
Zuzanna Śmietana ZSP 8
 
III miejsce
Fabian Widzyński ZSP 8
Wiktoria Dudek ZSP8
Wiktoria Rogus SP 13
Jagoda Doleżych SP 13
Maja Juranek ZSP 8
Paulina Toś ZSP 8
 
 
Klasy IV – VIII
 
I miejsce
Mateusz Pająk ZSP 8
Julia Żur ZSP 5
Wiktoria Bartecka ZSP 5
Zuzanna Nogły ZSP 5
Laura Boś ZSP 8
Emilia Musioł ZSP 8
 
II miejsce
Adam Mysłowski ZSP 8
Mateusz Bednarz ZSP 5
Tatiana Rusek ZSP 5
Franciszek Wita ZSP 5
Iryna Humenna ZSP 5
Natalia Godziek ZSP 5
Agata Mańka ZSP 5
 
III miejsce
Hanna Wojcieszuk ZSP 5
Karolina Szweda ZSP 5
Zofia Wojcieszuk ZSP 5
 
 
 

 


 

Opisujemy: Baner niebiesko-zielony z żółtym „Żorkiem” oraz tekst: projekt: CHCĘ ZNAĆ SWOJE DZIEDZICTWO 2022 r. WYNIKI KONKURSÓW • Wędrówki po Żorach – legendy żorskie (przedszkola) • Mali żorzanie znają swoje miasto (klasy I) • Żory nieznane i tajemnicze (klasy II) • Wędrujemy po Żorach (klasy III) • Znam moje miasto (klasy IV-VI)

 

 

  • Wyniki XXII edycji powiatowego konkursu „Wędrujemy po Żorach i odkrywamy miejsca związane z historią Polski i naszego regionu” dla uczniów klas trzecich w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo”.
 
 
Rywalizacja między drużynami, które zakwalifikowały się do finału, była bardzo wyrównana i zacięta. Po obradach komisja konkursowa przyznała:
 
I miejsce ex aequo drużynom ze szkół SP nr 1 w Żorach oraz SP nr 17 w Żorach,
II miejsce ex aequo drużynom ze szkół SP nr 3 w Żorach oraz PSP Żorek,
III miejsce ex aequo drużynom ze szkół SP nr 15 w Żorach oraz SP nr 13 w Żorach.
 
 
Wszystkim laureatom gratulujemy! 
 
Jednym z zadań konkursowych było przeprowadzenie przez dzieci wywiadu z ważnymi osobistościami reprezentującymi żorskie władze samorządowe oraz instytucje kulturalne. Za pomoc w realizacji tego wymagającego zadania i poświęcony czas serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Waldemarowi Sosze, Panu Dyrektorowi MOK w Żorach Stanisławowi Ratajczykowi, Panu Naczelnikowi Wydziału Edukacji Dominikowi Krusberskiemu, Panu Naczelnikowi Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Adrianowi Lubszczykowi, Panu Adiunktowi muzealnemu Jackowi Struczykowi oraz Pani Izabeli Fudali z Księgarnia Sowa Żory.
 
Patronat honorowy nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Ligonia w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory www.zory.pl

 

 

 

  • Wyniki XV powiatowego konkursu „Znam moje miasto” dla uczniów klas IV-VI w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2022 r.
 
 
Do finałów zakwalifikowało się sześć drużyn, które rywalizowały o palmę pierwszeństwa. Rywalizacja była zacięta i tylko niewielkie różnice w punktach zadecydowały o wygranej.
 
Patronat honorowy nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl/
 
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu.
 
 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy
 
Lista laureatów:
 
Klasy IV-V:
 
I miejsce
Milena Tarka
Julia Najberg
Lena Błosińska SP-15
 
II miejsce
Julia Janus
Hanna Sobczyk
Zoja Foltyn SP-15
 
III miejsce
Monika Benisz
Mateusz Pająk SP- 8
 
Klasy VI:
 
I miejsce
Laura Boś
Łucja Knapczyk
Zuzanna Raczyńska SP-8
 
II miejsce
Adam Nizkiewicz
Natalia Suliga
Hanna Wyrobek SP-15
 
III miejsce
Antonina Iwanek
Antoni Dąbrowski
Dawid Słotwiński SP-15
 

 

 

  • Wyniki powiatowego konkursu „Wędrówki po Żorach – legendy żorskie” dla dzieci przedszkolnych w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2022 r.

 

Patronat honorowy nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Przedszkole nr 5, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl/

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy 

 

Lista laureatów 

 

I miejsce

Hanna Stencel grupa „MOTYLKI” P-19 Żory

Alicja Bućko grupa „BIEDRONKI” P-19 Żory

Michnik Jagoda grupa „RYBKI” P-19 Żory

Konstanty Ludwicki grupa „STOKROTKI” P-19 Żory

Grupa „MOTYLKI” ZSP-6 Żory

Grupa „SMERFY” ZSP-6 Żory

Grupa „BIEDRONKI” ZSP-6 Żory

Grupa  „PSZCZÓŁKI” P-5 Żory

Grupa VI „PIESKI” P-5 Żory

Grupa IV „RYBKI” P-5 Żory

Grupa „SÓWKI” P-5 Żory

Grupa „MISIE” ZSP-6 Żory

Grupa „PSZCZÓŁKI” ZSP-7 Żory

Grupa „KOLOROWE NUTKI” P-5 Żory

 

 

 

 

  • Wyniki XVI powiatowego konkursu ”Mali żorzanie znają swoje miasto” dla uczniów klas pierwszych w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2022 r.
 
 
Patronat honorowy nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl/
 
 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy 
 
Lista laureatów 

 

I miejsce

 

SP nr 11

Alicja Gajda

Julian Szczygieł

Lilianna Żuterek

 

SP nr 8

Helena Michalik

Karolina Raudzis

Olga Studnik

 

II miejsce

 

PSP Żorek

Gaja Rybak

Matylda Fojcik

Tadeusz Szczerbowski

 

SP nr 11

Adam Latoń

Filip Kowol

Nikola Kozak

 

 

 

  • Wyniki XVI powiatowego konkursu ”Żory nieznane i tajemnicze” dla uczniów klas drugich w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2022 r.
 
 
Patronat honorowy nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
Organizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory http://www.zory.pl/
 
 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy 
 
Lista laureatów 
 
I miejsce
 
PSP „Żorek”
Martyna Buchta
Wojciech Srok-Wolski
Natalia Szewieczek
 
 
II miejsce
 
SP nr 8
Oliwier Gromulski
Paulina Kuczera
Zuzanna Swadźba
 
 
III miejsce
 
SP nr 3
Maksymilian Socha
Miłosz Utrata
Piotr Wyroba

 

 


 

Opisujemy: Baner niebiesko-zielony z elementem graficznym i tekst: WYNIKI KONKURSU Wojewódzki konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych pt.”Woda to życie”

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa śląskiego „Woda to życie”.

 

25.05.2022 roku obradowała komisja konkursowa Wojewódzkiego konkursu przyrodniczo-ekologicznego „Woda to życie” dla uczniów klas III szkół podstawowych.
 
W tym roku zadaniem konkursowym było stworzenie w temacie konkursu gry planszowej przy użyciu łatwo dostępnych materiałów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 6 prac, które zostały wnikliwie przetestowane przez komisję a następnie ocenione Gry, które komisja oceniała wpisują się w szerokie gusta wielbicieli gier planszowych od euro po ameri, gdzie obok mepli i rysowanych plansz były figurki i elementy terenów 3d, a także apka, jako coraz bardziej popularne wśród planszuwkowiczów połączenie gry planszowej z komputerem 
Po przetestowaniu gier członkowie komisji przygotowali się do burzliwej debaty na temat ich oceny, ale szybko się okazało, że niepotrzebnie, bo wszyscy mieli takie same zdanie. W tym roku komisja postanowiła jednomyślnie przyznać wszystkim finalistom 1 miejsce ex aequo. Wierzymy, że wśród finalistów są przyszłe projektantki i projektanci, którzy w niedalekiej przyszłości staną obok uznanych w Polsce i na świecie rodzimych projektantów gier planszowych tworząc wspaniałe gry planszowe.
 
Wiwat kreatywność! Wielkie gratulacje dla wszystkich Laureatów!!! 
 
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
Organizatorami są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Żorach oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
 
Lista laureatów: 
 
I miejsce:
 
🔸 Kacper Fukała, Zuzanna Kustoś, Jakub Machowski SP nr 1 w Świerklanach.
🔸 Damian Pytlik, Klara Tomanek, Marcelina Moń SP w Lubomi.
🔸 Paweł Cyganek, Jadwiga Kajzerek, Michał Kiecka SP nr 3 w Żorach.
🔸 Małgorzata Galwas, Mariam Jaschkowitz, Daniel Caboj, Kacper Hajdukiewicz, Jan Kolankowski ZSP w Krzyżowicach.
🔸 Hanna Skowron, Hanna Kula, Hanna Getler, Daria Gierczak, Jonasz Kowal SP nr 13 w Rybniku.
🔸 Jan Turczyn, Jakub Mięsok, Tadeusz Kuniszyk, Noemi Pochcioł, Katarina Prudel SP w Jankowicach.
 
Zapraszamy po odbiór nagród od 02.06.2022 r. w godz. od 9.00 do 15.00 w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, ul. Szkolna 55
 
 

 


 

Opisujemy: Baner z informacją: WYNIKI XIX EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO Mistrz ortografii województwa śląskiego 2022 r. Napisz opowiadanie pod tytułem: Moi przyjaciele ze szkoły i podwórka. Po prawej stronie element graficzny z „rz”, „ż”, „ó”, „u”, „h”, „ch”.

 

 

Wyniki XIX edycji wojewódzkiego konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii województwa śląskiego 2022 r.” dla uczniów klas II i III szkół podstawowych.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

Mistrzem ortografii województwa śląskiego 2022 r. zostaje Sara Femiak Szkoła Podstawowa nr 1 w Świerklanach

 

II miejsce:

Dominik Dzierżęga Szkoła Podstawowa nr 2 w Świerklanach

 

III miejsce:

Maksymilian Lyp Szkoła Podstawowa nr 13 w Rybniku

 

Wyróżnienie:

Paweł Buszka Szkoła Podstawowa nr 1 w Wodzisławiu Śląskim

Amelia Marek Szkoła Podstawowa w Gołkowicach

Wojciech Setla Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Rybniku

 

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy po odbiór nagród od 23 maja do 28 maja w godzinach od 8.00 do 15.00 w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, ul. Szkolna 55

 

 


 

 

Opisujemy: Baner. Na zielonym tle i biało-czerwonej fladze tekst: WYNIKI KONKURSÓW „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” WIOSNA 2022. Honorowy patronat nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła. 1. „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół”, 2. „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół”, 3. „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”. Po prawej stronie element graficzny, polne, wiosenne kwiaty i motyle.

 

 

Wyniki VIII edycji konkursu „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – wiosna”.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

W konkursie uczestniczyło 18 dzieci a konkurs poprowadziła Monika Jakubska.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Lista laureatów:

 

klasy I – III:

 

Kategoria MONOLOG

 

I miejsce
Kinga Pyter ZSP 8
Paulina Lukasek SP-16

 

II miejsce
Kinga Michalik
Łukasz Mleczko

 

III miejsce
Dorota Wacławczyk
Kacper Baron

 

wyróżnienie
Franciszek Sienkowiec
Magdalena Korotko

 

 

Klasy IV – VIII:

 

Kategoria MONOLOG

 

I miejsce
Kornelia Goraus

 

II miejsce
Aleksandra Bulsza
Julia Żur

 

III miejsce
Emilia Musioł
Karol Małek

 

wyróżnienie
Jakub Wachowski
Jakub Dzwonkowski
Szczepan Szczygieł

 

 

 

Wyniki VIII edycji konkursu „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – wiosna”. 

 
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
W konkursie uczestniczyło 45 dzieci a konkurs poprowadziła Monika Jakubska 
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.
 
Lista laureatów: 
 
klasy I – III:
 
Kategoria SOLO
 
I miejsce
Hanna Krupa SP-3
Karolina Rzepecka SP-3
 
II miejsce
Martyna Bortlik SP-15
 
III miejsce
Zofia Włodarczyk SP-3
 
Kategoria DUET
 
I miejsce
Izabela Albrecht i Natalia Skiba ZSP-8
 
II miejsce
Lena Surma i Adam Mikołajec SP-3
 
Kategoria ZESPÓŁ
 
I miejsce
Lena Siemianowska, Anna Wistuba, Lena Surma, Gabriela Frączek, Laura Woźnica, Zofia Włodarczyk i Adam Mikołac SP-3
 
II miejsce
Liliana Tlołka, Lena Wronowska, Maja Radosz, Helena Jamrozik, Maksymilian Wronka i Mateusz Foryna SP-3
 
III miejsce
Hanna Bednarska, Magdalena Korotko, Anna Kozik, Zofia Kot, Kamila Jasiak, Jan Wilk i Piotr Wyroba SP-3
 
 
Klasy IV – VIII:
 
Kategoria SOLO
 
I miejsce
Gabriela Żelazo SP-15
Mateusz Kempny ZSP-9
 
II miejsce
Julia Kamińska SP-15
Amelia Grymel PSP Żorek
 
III miejsce
Janina Kula SP-15
 
Kategoria DUET
 
II miejsce
Jakub Michalski i Renata Martis SP-3
Monika Benisz i Mateusz Pająk ZSP-8
 
Kategoria ZESPÓŁ
 
II miejsce
Janina Kula, Małgorzata Liszka, Milena Chrostowska, Gabriela Liszka, Julia Niesporek, Julia Kamińska, Gabriela Żelazo i Hanna Bukowiecka SP-15
 

 

 

 

Wyniki VIII edycji konkursu „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – wiosna” 
 
 
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
 
Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Przedszkole nr 6 w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.
 
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 
W konkursie uczestniczyło 17 dzieci
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.
 
 
Lista laureatów: 
 
 
Kategoria SOLO:
 
I miejsce
Oliwia Geryszewska P-23
Zofia Czarnecka P-22
Maja Olszewska ZSP-5
Melania Nazarko P-23
 
II miejsce
Joanna Adamczyk ZSP-5
Błażej Młynarczyk ZSP-5
Tymoteusz Kurianowicz P-23
 
Kategoria ZESPÓŁ:
 
I miejsce
Zuzanna Karolczak, Zuzanna Kozłowska, Alicja Paluszczak i Jan Czubak P-23
 
II miejsce
Adam Chomiarczuk, Adam Wójcik, Jan Górski, Mateusz Wadych, Sebastian Sokołowski i Antoni Słaboń P-22
 
 
 
 

Opisujemy: Baner biało-czerwony. Na białym tle napisy; Pieśniczki i przyśpiewki śląskie z cyklu Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022. Na czerwonym tle napisy: Wyniki konkursu. Na banerze znajduje się również koło, w którym są trzy postacie tańczące Trojaka.

 

 

Wyniki XI powiatowego konkursu „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

 

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej.

 

W konkursie uczestniczyło 98 dzieci.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Lista laureatów:

 

 

PRZEDSZKOLA

 

Kategoria SOLO:

 

I miejsce
Lilianna Cimała P-17
Maria Jańczyk ZSP-8

 

II miejsce
Adrianna Cimała P-17

 

III miejsce
Maja Beszta-Borowska Małe Rojanki
Nina Wiśniewska P-13

 

Kategoria DUET:

 

I miejsce
Zuzanna Wowra i Alicja Reclik Jagódki

 

II miejsce
Marcelina Zając i Piotr Gawlik ZSP-7
Agata Jacher i Wojciech Woźnica P-23
Zuzanna Kozłowska i Tymoteusz Nowak P-23
Laura Kret i Marcel Sznapka PP Suszec

 

Kategoria ZESPOŁY:

 

I miejsce
Zuzanna Czerniejewska, Hanna Pieter, Mateusz Rugor, Zuzanna Gawłowska, Szymon Mazur, Mateusz Boduch i Nikodem Motyka P-17

 

Łucja Buchalik, Filip Wowra, Zuzanna Wowra, Alicja Reclik i Julia Reclik Jagódki

 

II miejsce
Zofia Konsek, Mikołaj Maksym, Paulina Steuer, Hanna Rygiel, Pola Grabarczyk, Jan Motyka, Natalia Guzowska, Pola Gajda P-17

 

Magda Chwastek, Zuzanna Krassowska, Liliana Konsek, Mikołaj Marks, Maksymilian Zbirowski, Bartosz Kubiak P-17

 

III miejsce
Antonina Waleczek, Antonina Podbioł, Zofia Mroczek, Lena Podbioł, Malwina Kozik, Grzegorz Wita, Dominik Nycz, Bartosz Biela, Franciszek Biela PP Suszec

 

 

KLASA I – III

 

Kategoria SOLO

 

I miejsce
Helena Solich Małe Rojanki
Milena Da-via Jagódki
Marlena Brząkalik Taaka kropa

 

II miejsce
Aleksandra Malicka SP-13

 

III miejsce
Emilia Maciołek SP-3
Hanna Krupa SP-3
Sandra Dawid SP-13

 

Kategoria DUET

 

I miejsce
Helena Solich i Liliana Żuterek Małe Rojanki
Wiktoria Riemel i Kacper Sięda Taaka kropa

 

II miejsce
Kalina Gryc i Marek Pustelnik Jagódki

 

Kategoria ZESPÓŁ

 

I miejsce
Liliana Żuterek, Helena Solich, Oliwia Lis, Zuzanna Hulbój i Maja Beszta- Borowska Małe Rojanki

Izabela Albrecht, Kinga Pyter, Natalia Skiba, Ewa Witoszek, Paulina Kuczera, Helena Michalik, Kinga Michalik i Oliwia Dajka ZSP-8

Milena Da-via, Kalina Gryc, Marta Kołodziej, Julia Witosz, Marek Pustelnik i Dominik Witosz Jagódki

 

II miejsce
Zosia Kowalczyk, Łucja Rusinek, Agata Sznapka SP-10

 

 

KLASY IV – VIII

 

kategoria SOLO

 

I miejsce
Marta Sołtys ZPiT Sari
Antonina Wołczyk ZPiT Sari

 

II miejsce
Oliwia Lis Małe Rojanki

 

Kategoria DUET

 

I miejsce
Bianka Gawlik i Sandra Jucha Małe Rojanki
Aleksandra Cebula i Julia Niesporek ZPiT Sari

 

Kategoria ZESPÓŁ

 

I miejsce
Julia Beszta-Borowska, Bianka Gawlik, Sandra Jucha, Jarosław Chmiel, Tymoteusz Zimończyk, Oliwia Lis Małe Rojanki

 

Odbiór nagród 22, 25, 27 i 29 kwiecień w godz. 8.00 do 15.00 w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, ul. Szkolna 55. Jest możliwość odbioru nagród w godz. popołudniowych po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

 


 

Opisujemy: Baner biało-niebieski. Na białym tle napisy; Wyniki konkursu „Ślōnsko godka” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022”
Na środku znajduje się koło, w którym są dwie postacie w strojach śląskich.

 

 

Wyniki XXVIII powiatowego konkursu „Ślōnsko godka” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

 

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Żory.

 

Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

W konkursie uczestniczyło 21 dzieci.

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Lista laureatów:

 

KLASY I – III:

 

Kategoria MONOLOG

 

I miejsce
Helena Solich ZSP-11
Martyna Kalus SP-10
Zofia Kowalczyk SP-10
Helena Michalik ZSP-8

 

II miejsce
Kacper Marcisz ZSP-8
Magdalena Korotko SP-3
Maria Świdzikowska SP-3

 

III miejsce
Tymoteusz Menartowicz SP-3
Tomasz Baryła SP-10

 

Kategoria DUETY

 

I miejsce
Nina Płaczek i Przemysław Michalski ZSP-8

 

Kategoria SCENKI

 

I miejsce
Helena Michalik, Weronika Molitor, Sebastian Gliński, Maksymilian Dajka, Bartosz Buchman i Michalina Grabiec ZSP-8

 

KLASY IV – VIII:

 

Kategoria MONOLOG

 

I miejsce

Emilia Musioł ZSP-8

 

II miejsce

Magdalena Gaszka ZSP-8

 

Kategoria DUETY

 

III miejsce

Aleksandra Koizar i Antoni Waleczek ZSP-5

 

Odbiór nagród 22, 25, 27 i 29 kwiecień w godz. 8.00 do 15.00 w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, ul. Szkolna 55. Jest możliwość odbioru nagród w godz. popołudniowych po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.   25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij