Konkursy – archiwum
13 lutego 2024

 

KONKURSY 2022 r:

 

Powiatowy konkurs „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2023 r. Projekt obejmuje: „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”, „Powiatowy konkurs plastyczny „Żory w jesiennym pejzażu” dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych”, „Powiatowy konkurs tańca dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Od folkloru po współczesność”.

 

Opisujemy: Tekst: Zapraszamy do udziału w konkursach dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na czerwonym pasku napis: Projekt: „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” JESIEŃ 2023. Na żółtym tle tekst: Honorowy patronat nad konkursami objął  Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła. 1. „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół”. Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 19 października 2023 r. Przesłuchania 25 października 2023 r. 2. „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół”. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 26 października 2023 r. Przesłuchania 8 listopada 2023 r. 3. „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 12 października 2023 roku. Przesłuchania 18 października 2023 r. 4. „Powiatowy konkurs plastyczny pod tytułem „Żory w jesiennym pejzażu”. Prace należy dostarczyć do 26 października 2023 r. Przesłuchania odbędą się w MOK w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1. Uroczysta Gala patriotyczna, odbędzie się 15 listopadaa 2023 r. o godz. 17.00 w MOK w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1 Regulaminy, karty zgłoszeń, metryczka oraz klauzula dostępne na stronie: cer-zory.pl/konkursy/biezace  Po prawej stronie grafika serca w kolorze brązowym wypełnione kolorowymi liśćmi.

 

 

Opisujemy: Na pomarańczowym tle napisy: Honorowy patronat nad konkursem objął  Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła Powiatowy konkurs tańca dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Od folkloru po współczesność. Przez środek pasek biało-czerwony i napis: Projekt: „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” Jesień 2023  Nad paskiem grafika kwiatów biało-czerwonych. Po niżej napisy: Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 7 grudnia 2023 r. Prezentacje konkursowe odbędą się w dniu 14 grudnia 2023 r. o godzinie 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach ul. Dolne Przedmieście 1 Regulamin, karta zgłoszenia oraz klauzula dostępne na stronie: cer-zory.pl/konkursy/biezace  Po prawej stronie grafika pary tanecznej na tle motyla biało-czerwonego.
 
 

 

 

Powiatowy konkurs „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2023 r. Projekt obejmuje: „Mali żorzanie znają swoje miasto”, „Żory nieznane i tajemnicze”, „Wędrujemy po Żorach”, „Znam moje miasto”.

 

Opisujemy: Baner. Żółty Żorek na niebieskim tle i zdjęcia: Brama Górna, Brama Dolna, Karuzela Żorzanka oraz tekst: Honorowy Patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory projekt: CHCĘ ZNAĆ SWOJE DZIEDZICTWO  2023 r. Zapraszamy dzieci przedszkolne i uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursach: • Z Żorkiem wędrujemy (przedszkola) • Mali żorzanie znają swoje miasto (klasy I) • Żory nieznane i tajemnicze (klasy II) • Wędrujemy po Żorach (klasy III) • Znam moje miasto (klasy IV-VI). Regulaminy i karty zgłoszenia dostępne na stronie: cer-zory.pl/konkursy/biezace/ Logo: Urząd Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Ligonia w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Przedszkole nr 5 w Żorach.

 

 


 

 

Powiatowy konkurs „Patriotyzm na co dzień i od święta” – wiosna 2023 r. Projekt obejmuje: „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”, „Powiatowy konkurs plastyczny „Żory w wiosennym pejzażu” dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych”

 

Opisujemy: Baner z elementem ozdobnym w kolorach flagi polskiej oraz tekst: Zapraszamy do udziału w konkursach dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Projekt: „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” WIOSNA 2023 Honorowy patronat nad konkursami objął  Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła. 1. „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół”. Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 6 kwietnia 2023 r. Przesłuchania 17 kwietnia 2023 r. 2. „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół”. Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 14 kwietnia 2023 r. Przesłuchania 27 kwietnia 2023 r. 3. „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”. Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 14 kwietnia 2023 roku. Przesłuchania 24 kwietnia 2023 r. 4. „Powiatowy konkurs plastyczny pod tytułem Żory w wiosennym pejzażu”. Prace należy dostarczyć do 28 kwietnia 2023 r. 5. „Powiatowy konkurs tańca Od folkloru po współczesność dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych”. Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 24 maja 2023 roku. Prezentacje konkursowe odbędą się w dniu 5 czerwca 2023 r. Uroczysta Gala patriotyczna odbędzie się 17 maja 2023 r. o godz. 17.00 w MOK w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1 Regulaminy, karty zgłoszeń, metryczka oraz klauzula dostępne na stronie: cer-zory.pl/konkursy/biezace Logo: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK, Przedszkole nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Urząd Miasta Żory.

 

 

Opisujemy: Baner z elementami ozdobnymi biało-czerwonymi oraz z ilustracją dwóch postaci w tańcu na tle biało-czerowonego motyla. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła. Powiatowy konkurs tańca dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Od folkloru po współczesność. Projekt: „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” WIOSNA 2023. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 24 maja 2023 r. Prezentacje konkursowe odbędą się w dniu 5 czerwca 2023 r. o godzinie 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Dolne Przedmieście 1 w Żorach. Regulamin, karta zgłoszenia oraz klauzula dostępne na stronie: cer-zory.pl/konkursy/biezace  Logo: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Urząd Miasta Żory.

 

 


 

 

Powiatowy konkurs plastyczny na ozdobę wielkanocną w ramach projektu „Jesteśmy stąd” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

 

Opisujemy: Baner z elementami graficznymi: kwiaty, pisanki, sznurek, patyk, wstążka, papier oraz tekst: Zapraszamy do udziału POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY  NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Prace prosimy dostarczyć do 31 marca 2023 r. do siedziby CER, ul. Szkolna 55, 44-240 Żory. Projekt: Jesteśmy stąd. Dofinansowano z Gminy Miejskiej Żory. Więcej informacji: cer-zory.pl/konkursy/biezace/ lub tel. 32 43 41 193 Logo: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej, SP15 w Żorach, Miasto Żory, MOK w Żorach

 

 


 

 

XXIX powiatowy konkurs „Ślonsko godka” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2023” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Opisujemy: Baner z ilustracją postaci w strojach śląskich, elementy ozdobne i tekst: ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XXIX EDYCJI KONKURSU POWIATOWEGO ŚLŌNSKO GODKA z cyklu CHCĘ ZNAĆ SWOJE DZIEDZICTWO ‒ ŻORY 2023 Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 10.03.2023 r. Szczegółowe informacje: cer-zory.pl/konkursy/biezace/ Loga: Urząd Miasta Żory Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 

 


 

 

XII powiatowy konkurs „Pieśniczki i przyśpiewki śląskie” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2023” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

Opisujemy: Baner z ilustracją postaci w strojach ludowych tańczących trojaka, elementy ozdobne i tekst: Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w XII EDYCJI KONKURSU POWIATOWEGO „PIEŚNICZKI I PRZYŚPIEWKI ŚLĄSKIE” z cyklu CHCĘ ZNAĆ SWOJE DZIEDZICTWO ‒ ŻORY 2023. Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 06.03.2023 r.
Szczegółowe informacje: cer-zory.pl/konkursy/biezace/  Loga: Urząd Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 

 


 

KONKURSY 2022 r:

 

 

Opisujemy: Baner biało-granatowy. Na granatowym tle kolorowe kwiaty, na białym loga: 750 lat Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Centrum Edukacji Regionalnej. Obok napisy: Konkursy 2022. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursach powiatowych i wojewódzkich. Szczegółowe informacje na stronie www.cer-zory.pl

 

 


 

 

Powiatowy konkurs „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2022 r. Projekt obejmuje: „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół”, „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli”, „Powiatowy konkurs plastyczny dla szkół pt. Działo się w Żorach – 750 lat historii miasta”.

 

 
Opisujemy: Logo: 750 lat Miasta Żory, Urząd Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Projekt: „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” –  JESIEŃ 2022 r. Honorowy patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta. Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w IX edycji konkursów pt. „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do 17 października 2022 r. „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do 17 października 2022 r. „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli” Zgłoszenia do 17 października 2022 r. „Powiatowy konkurs plastyczny dla szkół pt. Działo się w Żorach – 750 lat historii miasta” Termin oddawania prac do 11 października 2022 r. do godz. 12.00 Regulaminy, karty zgłoszeń, matryczka i klauzula dostępne na stronie cer-zory.pl/konkursy/biezace/

 

 

 

 


 

Powiatowy konkurs „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2022 r. Projekt obejmuje: „Wędrówki po Żorach – legendy żorskie”, „Mali żorzanie znają swoje miasto”, „Żory nieznane i tajemnicze”, „Wędrujemy po Żorach”, „Znam swoje miasto”.

 

Opisujemy: Baner. Po lewej stronie tekst: Honorowy Patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory, projekt: CHCĘ ZNAĆ SWOJE DZIEDZICTWO  2022 r. Zapraszamy dzieci przedszkolne i uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursach: Wędrówki po Żorach – legendy żorskie (przedszkola),  Mali żorzanie znają swoje miasto (klasy I),  Żory nieznane i tajemnicze (klasy II),  Wędrujemy po Żorach (klasy III),  Znam moje miasto (klasy IV-VI) Regulaminy i karty zgłoszenia dostępne na stronie: cer-zory.pl/konkursy/biezace/ Po prawej stronie ilustracja żółtego Żorka na łące z kwiatami. Poniżej pasek z barwami flagi miasta Żory, a pod spodem loga: 750 lat miasta Żory, Urząd Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Ligonia w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Przedszkole nr 5 w Żorach.

 

 

 

 


 

Wojewódzki konkurs przyrodniczo-ekologiczny „Woda to życie” dla uczniów klas III szkół podstawowych

 

Opisujemy: Na banerze element graficzny: obieg zamknięty, kropla wody, zielona gałązka oraz tekst informujący:  Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory. Wojewódzki konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych pt. „Woda to życie” Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie: cer-zory.pl/konkursy/biezace/ Organizatorzy: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.
 

 

 


 

Powiatowy konkurs plastyczno-literacki pt. „Żory – Mapa sentymentalna” dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 

Opisujemy: Na banerze zdjęcia ze starych albumów oraz ilustracje z architekturą Żor. Pośrodku napis: Mapa sentymentalna. Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w powiatowym konkursie plastyczno-literackim. Szczegółowe informacje: cer-zory.pl/konkursy/biezace/  Logo: 750 lat miasta Żory, Urząd Miasta Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 im. A. Mickiewicza w Żorach.
 
 

 

 
 

 

Wojewódzki konkurs historyczno-plastyczny pt. „Mapa myśli – Powrót Górnego Śląska do II Rzeczypospolitej w 1922 roku”

 

Opisujemy: Baner. Na jasnobrązowym tle od lewej napis: Honorowy patronat nad konkursem sprawuje: Dyrektor Oddziału IPN w Katowicach dr Andrzej Sznajder, Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła. Pod spodem: Wojewódzki konkurs historyczno-plastyczny pt. „Mapa myśli – Powrót Górnego Śląska do II Rzeczypospolitej w 1922 roku” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych. Regulamin dostępny na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Po prawej stronie na zielono-niebieskim tle kilka kropek (elementów graficznych) z połączonymi liniami i hasłami: TŁO HISTORYCZNE, STRUKTURY, PRZYWÓDCY, WYDARZENIA, DEFINICJE, DATY, OBSZAR, HISTORIA, PRZYCZYNY, SYTUACJA GOSPODARCZA – Stan gospodarki, stan finansów, sytuacja pracowników, kryzysy, strajki. MIEJSCE, SYTUACJA POLITYCZNA – Podział polityczny, przywódcy partii i frakcji, walka o władzę. STRONY KONFLIKTU, PAŃSTWA, OŚ CZASU.
Pod spodem napis: *Grafika jest inspiracją. Nie stanowi przykładu. Na samym dole loga organizatorów: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Urząd Miasta Żory, Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach.
 
 

 

 


 

 

VIII edycja powiatowego konkursu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – WIOSNA 2022 

 

Opisujemy: Od góry na zielonym tle napisy: Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach w ramach projektu:, niżej biało czerwony pasek i napisy; „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” WIOSNA 2022. Ponownie zielone tło, napisy: Honorowy patronat nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła 1. „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 13 kwietnia 2022 r. Przesłuchania 26 kwietnia 2022 roku. 2. „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 13 kwietnia 2022 r. Przesłuchania 28 kwietnia 2022 roku. 3. „Powiatowy konkurs poezji, prozy i piosenki patriotycznej dla przedszkoli” Zgłoszenia do konkursu  prosimy przesłać do 13 kwietnia 2022 roku. Termin nadsyłania prezentacji do 28 kwietnia 2022 roku. Uroczysta Gala patriotyczna, w której wezmą udział Laureaci konkursów, odbędzie się 10 maja 2022 r. o godz. 17.00 w MOK w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1. Regulaminy i karty zgłoszeń dostępne na stronie: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace  Loga: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, SP 15 w Żorach, Przedszkole nr 6 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, MOK w Żorach, Miasto Żory, 750 lat miasta Żory. Po prawej stronie, w okręgu na niebieskim tle polne kwiaty.
 
 
 

 


 

XIX wojewódzki konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii województwa śląskiego 2022 r.” dla uczniów klas II i III szkół podstawowych.

 

 

Opisujemy: Na zielonym tle napisy: Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła, XIX edycja wojewódzkiego konkursu ortograficznego Mistrz ortografii województwa śląskiego 2022 r. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/  Na środku na żółtym tle napisy: Mistrz ortografii województwa śląskiego 2022 r.  Napisz opowiadanie pod tytułem: Moi przyjaciele ze szkoły i podwórka. Po prawej stronie element graficzny z „ch”, „h”, „ż”, „rz”, „u”, „ó”. Na dolnym pasku logo: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

 

 


 

XI powiatowy konkurs „Pieśniczki i przyśpiewki śląskie” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

Opisujemy: Baner biało-czerwony. Na białym tle nuty i napisy; Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w XI edycji konkursu powiatowego „Pieśniczki i przyśpiewki śląskie” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022”. Na czerwonym tle napisy: Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 18.03.2022 r. Szczegółowe informacje: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/ Na banerze znajduje się również koło, w którym są trzy postacie tańczące Trojaka.  Na dolnym białym pasku loga: 750 lat miasta Żory, Miasto Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 

 


 

XXVIII powiatowy konkurs „Ślonsko godka” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Opisujemy: Baner biało-niebieski. Na białym tle napisy; Zapraszamy do udziału w XXVIII edycji konkursu powiatowego „Ślōnsko godka” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021” Na niebieskim tle napisy: Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 18.03.2022 r. Szczegółowe informacje: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Na środku znajduje się koło, w którym są dwie postacie w strojach śląskich. Na dolnym białym pasku loga: 750 lat miasta Żory, Miasto Żory, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 

 


 

 

KONKURSY 2021:

 

 

Opisujemy: Baner biało-czerwony. Na czerwonym tle kolorowe kwiaty, na białym loga Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego oraz Centrum Edukacji Regionalnej. Napisy takie same jak powyżej.

 

 

Konkursy o zasięgu powiatowym i wojewódzkim organizowane przez Centrum Edukacji Regionalnej i Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno Kulturalnego, przy współpracy z placówkami oświatowymi i kulturalnymi zaplanowane na 2021 r.

 


 

Opisujemy: Na żółtym tle potrawy wigilijne, jak moczka, makówki, opłatek, strucla z makiem, ryba pieczona, zupa rybna. W tle pierniczki i zielone gałązki choinki. Po lewej stronie tekst: Projekt: „JESTEŚMY STĄD” dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i regionalistów.
KONFERENCJA „Śląskie tradycje i symbolika podczas Świąt Bożego Narodzenia”. WARSZTATY: „Potrawy Wigilijne – tradycje w kuchni śląskiej”, „Nakrycie świątecznego stołu – śląskie tradycje i symbolika”, „Kolędowanie na śląsku”, „Dawne i współczesne ozdoby świąteczne”,
KONKURSY: Konkurs na ozdobę choinkową, Konkurs „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”. Regulaminy do konkursów dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/  Projekt „Jesteśmy stąd” dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Żory. Po prawej stronie na grafice w formie bombki logo: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach
 
 

 

 


 

Opisujemy: Baner. Na białym tle napis: Honorowy patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta. Następnie element graficzny w postacie flagi Polski a na nim napis: Projekt: „PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA” – JESIEŃ 2021 r. Poniżej na żółtym tle bukiet ze słoneczników i jesiennych liści oraz tekst: Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursach pt.
„Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla przedszkoli” Zgłoszenia do 15 października 2021 r.
„Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do 15 października 2021 r.
„Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla przedszkoli i szkół” Zgłoszenia do 15 października 2021 r.
„Powiatowy konkurs plastyczny pod tytułem „Podróże w czasie – jak wyobrażam sobie Żory dawniej” Termin oddawania prac do 20 października 2021 r. do godz. 14.00. Poniżej, na białym tle informacja: Regulaminy i karty zgłoszeń dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/

 

 

 


 

Opisujemy: Baner. Na żółtym tle od lewej napis: Honorowy patronat nad konkursem sprawuje: Dyrektor Oddziału IPN w Katowicach dr Andrzej Sznajder, Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła. Poniżej na czerwonym pasku napis: Wojewódzki konkurs historyczno-plastyczny pt. Pod spodem na żółtym tle tekst: „Mapa myśli – III powstanie śląskie” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta – jesień” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych. Regulamin dostępny na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/  Po prawej stronie na zielono-niebieskim tle kilka kropek (elementów graficznych) z połączonymi liniami i hasłami: TŁO HISTORYCZNE, STRUKTURY, PRZYWÓDCY, WYDARZENIA, DEFINICJE, DATY, OBSZAR, HISTORIA, PRZYCZYNY, SYTUACJA GOSPODARCZA – Stan gospodarki, stan finansów, sytuacja pracowników, kryzysy, strajki. MIEJSCE, SYTUACJA POLITYCZNA – Podział polityczny, przywódcy partii i frakcji, walka o władzę. STRONY KONFLIKTU, PAŃSTWA, OŚ CZASU. Pod spodem napis: *Grafika jest inspiracją. Nie stanowi przykładu. Na samym dole loga organizatorów: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Urząd Miasta Żory, Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach i Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach.

 

 

 


 

 

Description: Banner informing about the international art competition in the following colors: orange, white and yellow. In the center, a globe with a colorful graphic element around it.  On the left, the following content: The International art competition “The Lapbook about the city I live in” for children and teenagers.
Honorary patronage of:
The Mayor of the City of Żory
The Chairman of the City Council of Żory
On the right, a few graphic elements – inspirations for creating a lapbook template.
Below the address of the website with the rules of the competition.
Examples of making a template.
After folding and after opening.
Examples of making elements of a template.  
Regulations available on the website: cer-zory.com/konkursy/biezace
In the bottom left corner the logo of the organizers:
Żory Educational and Cultural Association
Żory City Council
Regional Education Center in Żory
Community Centre in Żory

 

 

 

 

 


 

Projekt „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2021 r. Projekt obejmuje: „Z Żorkiem wędrujemy po mieście”.

 

Opisujemy: Niebieskie tło, po lewej stronie napisy: projekt: Chcę znać swoje dziedzictwo.  Zapraszamy dzieci przedszkolne do udziału w konkursie: napis na środku: Z Żorkiem wędrujemy po mieście. Po prawej stronie napis: Honorowy patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/.  Poniżej od lewej chłopczyk, figurka Żorka, dziewczynka, w tle panorama z ważnymi budynkami miasta Żory: Urząd Miasta, Pomnik Księcia Władysława, Kościół Filipa i Jakuba, Miejski Ośrodek Kultury, Szkoła Muzyczna. Na dole napis: Organizatorzy: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Przedszkole nr 5 w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

 

 


Projekt „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2021 r. Projekt obejmuje: „Mali żorzanie znają swoje miasto”, „Żory nieznane i tajemnicze”, „Wędrujemy po Żorach”, „Znam moje miasto”.

 

Opisujemy: Niebieskie tło, po lewej stronie napisy: projekt: Chcę znać swoje dziedzictwo. Honorowy patronat nad konkursami sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursach: Mali żorzanie znają swoje miasto, Żory nieznane i tajemnicze, Wędrujemy po Żorach, Znam moje miasto. Regulaminy i karty zgłoszenia dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Po prawej stronie napis: Stwórz własną grę planszową lub grę karcianą o Żorach. Niżej obrazek, na którym widoczna jest gra planszowa z ustawionymi na niej pionkami, kartami do gry i kostkami do rzucania. Pod planszą umieszczono panoramę z ważnymi budynkami miasta Żory, od lewej: Urząd Miasta, Pomnik Księcia Władysława, Kościół Filipa i Jakuba, Miejski Ośrodek Kultury, Szkoła Muzyczna. Na dole umieszczone są loga: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Roju, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oraz Miasto Żory.

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa śląskiego „Przyrodnicza wędrówka po województwie śląskim”

 

Opisujemy: Na górze baneru granatowe napisy na zielonym tle: Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta oraz tytuł konkursu „Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa śląskiego „Przyrodnicza wędrówka po województwie śląskim”. Poniżej tekstu znajdują się kolorowe infografiki nawiązujące do tematu regulaminu konkursu: hodowla roślin, recykling na co dzień oraz ,,Ziemię mamy tylko jedną”. Poniżej tekst: Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Pod tekstem umieszczone są loga organizatorów konkursu: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Żorach i Centrum Edukacji Regionalnej.

 

 

 

 

VIII edycja wojewódzkiego konkursu „Bojani po ślōnsku”

Opisujemy: Po lewej stronie baneru kolorowe kwiaty i napisy: Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w VIII edycji wojewódzkiego konkursu pt. „Bojani po ślōnsku”. Konkurs na najlepszy tekst napisany po śląsku. Szczegółowe informacje na stronie www.cer-zory.pl. Pod tekstem umieszczone są loga organizatorów konkursu: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne i Centrum Edukacji Regionalnej. Po prawej stronie grafika na której widzimy dwóch chłopców wiszących na trzepaku oraz stojącą obok dziewczynkę. W tle familok (budynek mieszkalny).

 

 

 

 

VII edycja powiatowego konkursu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – WIOSNA 2021

 

 

Opisujemy: Baner, na którym od góry znajdują się napisy w kolorze niebieskim: Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach pod wspólnym tytułem. Poniżej na tle flagi Polski c.d. napisu „Patriotyzm na co dzień i od święta” Wiosna 2021. Po prawej stronie umieszczony jest bukiet czerwonych tulipanów. Pozostała cześć banera jest w kolorze zielonym, tekst napisany również niebieską czcionką: Honorowy patronat nad konkursami objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła. Następnie w podpunktach wymienione tematy konkursów z przeznaczeniem dla różnych grup wiekowych.
1. „Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej dla przedszkoli i szkół”. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 20 kwietnia 2021roku. Termin nadsyłania prezentacji do 26 kwietnia 2021roku.
2. „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla przedszkoli”. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 20 kwietnia 2021. Termin nadsyłania prezentacji do 26 kwietnia 2021roku.
3. „Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół” Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 20 kwietnia 2021 roku. Termin nadsyłania prezentacji do 26 kwietnia 2021roku.
4. Powiatowy konkurs plastyczny pt. „Żory wiosną” Prace należy dostarczyć do 30 kwietnia 2021 roku.
Czerwoną czcionką napis: Regulaminy i karty zgłoszenia dostępne na stronie: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace. U dołu banera loga organizatorów konkursu: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Przedszkole nr 6 im. Marii Kownackiej w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

 

 

XVIII wojewódzki konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii województwa śląskiego 2021 r.” dla uczniów klas II i III szkół podstawowych.

 

 

Opisujemy: Baner podzielony na cztery poziome części. Pierwsza, niebieskie tło i napisy: XVIII edycja wojewódzkiego konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii województwa śląskiego 2021 r.” Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kosztyła. Poniżej na białym tle widzimy szkic dłoni, kartkę papieru, jedna dłoń trzyma ołówek oraz napisy: Moje magiczne miejsce „ż”, „ó”, „u”, „rz”, „ch”, „h”. Kolejno zielone tło i również napisy: Laureatów II etapu należy zgłosić do 20 kwietnia 2021 r. Regulamin i karta zgłoszenia dostępna na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Na samym dole loga organizatorów: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 

 

 

 

XXVII powiatowy konkurs „Ślōnsko godka” w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

 

Opisujemy: Baner biało-niebieski. Na białym tle napisy; Zapraszamy do udziału w XXVII edycji konkursu powiatowego „Ślōnsko godka” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021” Na niebieskim tle napisy: Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 24.02.2021 r. Szczegółowe informacje: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Na środku znajduje się koło, w którym są dwie postacie w strojach śląskich. Na samym dole umieszczone są loga Centrum Edukacji Regionalnej, SP nr 8 w Żorach, Miasta Żory oraz Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego.

 

 

 

X powiatowy konkurs „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie” w ramach  projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

 

Opisujemy: Baner biało-pomarańczowy. Na białym tle nuty i napisy; Zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w X edycji konkursu powiatowego „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie” z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021”. Na pomarańczowym tle napisy: Kartę zgłoszenia proszę przesłać do 17.02.2021 r. Szczegółowe informacje: https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/. Na banerze znajduje się również koło, w którym są trzy postacie tańczące Trojaka. Na samym dole loga Centrum Edukacji Regionalnej, SP nr 11 w Żorach, Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego oraz Miasta Żory.

 

 

 


XVII wojewódzki konkurs ortograficzny dla klas 3 szkół podstawowych MISTRZ ORTOGRAFII WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO 2020 – lapbook ortograficzny

 

 

 

 

Powiatowy konkurs przyrodniczo-ekologicznym dla klas 3 szkół podstawowych WKRĘĆ SIĘ W ZIELONE ŻORY

 

Projekt: Chcę znać swoje dziedzictwo 2020 r.

 

 

Zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursach:

 

• KONKURS „Z Żorkiem wędrujemy po mieście” 
– dla przedszkoli, grup 5, 6-latków
Organizator:
1. Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne
2. Przedszkole nr 5 w Żorach
3. Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach

• KONKURS „Mali żorzanie znają swoje miasto”
– dla klas 1
Organizator:
1. Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne
2. Szkoła Podstawowa nr 11 w Roju
3. Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach
 
• KONKURS „Żory nieznane i tajemnicze”
– dla klas 2
Organizator:
1. Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach
3. Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach
 

 

• KONKURS „Wędrujemy po Żorach i odkrywamy miejsca związane z historią Polski i naszego regionu”
– dla klas 3
Organizator:
1. Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne
2. Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Żorach
3. Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach

 

 

• KONKURS „Znam moje miasto”
– dla klas 4 i 5
Organizator:
1. Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne
2. Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach
3. Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach

 

 

 

 

Projekt: Patriotyzm na co dzień i od święta w odsłonie wiosennej 2020 r.

Edycja „wiosenna” konkursu została przeniesiona z powodu pandemii covid-19

 

  • Konkurs „Majowe Święta w piosence patriotycznej”

  • Konkurs „Majowe Święta w piosence patriotycznej” patriotycznej”

 

 

Projekt: Patriotyzm na co dzień i od święta w odsłonie jesiennej 2020 r.

 

  • Konkurs „Piosenka patriotyczna i żołnierska” 

 

  • Konkurs „Poezja, proza patriotyczna i żołnierska”

 

  • Konkurs plastyczny „Miejsca Pamięci Narodowej”

 

 


 

Projekt: „Patriotyzm na co dzień i od święta”  – „Majowe Święta w poezji i prozie ”  WIOSNA 2020 r.

 

 

 

 

 

02.09.2020 r. (środa) – dodatkowy termin oddania prac konkursu plastycznego „Majowe Święta w sztukach plastycznych” – WIOSNA 2020 r.

 

 

 

► 25.05.2020 r. (poniedziałek) – termin oddania tekstów konkursu literackiego Majowe Święta w poezji i prozie ” – WIOSNA 2020 r.

 

 

 

 

 

Projekt: „Patriotyzm na co dzień i od święta” – „Majowe Święta w sztukach plastycznych” – WIOSNA 2020 r.

 

 

 

 

► 22.05.2020 r. (piątek) – termin oddania prac konkursu plastycznego „Majowe Święta w sztukach plastycznych” – WIOSNA 2020 r.

 

 

 

 

XVII WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY  pod hasłem „MISTRZ ORTOGRAFII WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO 2020”  w związku z zaistniałą sytuacją w całym kraju planowany Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego 2020” zostanie przeniesiony na drugą połowę września 2020 r. W konkursie tym będą brali udział wyłącznie uczniowie obecnych klas trzecich. O konkretnym terminie zostaną Państwo powiadomieni.

 

 

 

 

Projekt „Patriotyzm na co dzień i od święta”.  Projekt obejmuje: „Majowe Święta w piosence, poezji, prozie i sztukach plastycznych” – WIOSNA 2020 r.

 

 

► 23.04.2020 r. (czwartek) godz. 9.00 – Konkurs „MAJOWE ŚWIĘTA W PIOSENCE PATRIOTYCZNEJ” dla przedszkoli. (konkurs przeniesiony – o nowym terminie będziemy informować) 

 

 

 

28.04.2020 r. (wtorek) godz. 9.00 – Konkurs „MAJOWE ŚWIĘTA W PIOSENCE PATRIOTYCZNEJ” dla szkół. (konkurs przeniesiony – o nowym terminie będziemy informować) 

 

 

 

30.04.2020 r. (czwartek) godz. 9.00 – Konkurs „MAJOWE ŚWIĘTA W POEZJI I PROZIE” – konkurs recytatorski dla przedszkoli i szkół. (nowa data konkursu 25.05.2020 – więcej informacji powyżej )

 

 

 

31.03.2020 r. (wtorek) termin oddania prac plastycznych – konkursu „MAJOWE ŚWIĘTA W SZTUKACH PLASTYCZNYCH”. (nowa data konkursu 22.05.2020 – więcej informacji powyżej ) 

 

 

 

 

 

Projekt „Chcę znać swoje dziedzictwo” 2020 r. Projekt obejmuje: PIEŚNICZKI  I PRZYŚPIEWKI ŚLĄSKIE ORAZ ŚLŌNSKO GODKA

 

 

► 25.02.2020 r. (wtorek) godz. 9.00 – Powiatowy konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo” Żory 2020 ŚLŌNSKO GODKA.

 

 

 

► 19.02.2020 r. (środa) godz. 9.00 – Powiatowy konkurs dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z cyklu „Chcę znać swoje dziedzictwo” Żory 2020 PIEŚNICZKI  I PRZYŚPIEWKI ŚLĄSKIE.

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.   25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij