Cykl warsztatów AKADEMIA ARIADNY
Tkany wisior
Tkany wisior to drugie spotkanie z cyklu Akademia Ariadny. Podczas zajęć wykorzystamy niezwykłe właściwości włóczki takie jak jej elastyczność, plastyczność, wielobarwność do stworzenia wyjątkowych okręgów.
Kumihimo
Japońska sztuka wyplatania jedwabnych taśm i sznurów. Za pomocą małego piankowego dysku wzorowanego na tradycyjnym „stole” do wyplatania zwanego Marudai. Odprężające i wciągające zajęcie!
Druga odsłona kumihimo
Czyli na kolejne spotkanie z japońską biżuterią Kumihimo. Tym razem będziemy wykorzystywać magiczny kwadrat za pomocą, którego wyczarujemy płaską bransoletkę. Będzie to pewna odmiana w stosunku do dotychczas tworzonej w tej technice biżuterii
Jajko w sznureczkowej skorupce
Czy zwykły sznurek może być dekoracyjny, piękny, ozdobny? Ależ oczywiście, że tak. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów tworząc śliczne zasznurkowane pisanki.
Sutaszowe esy, floresy
Modny od kilku sezonów sutasz jest jedną z najstarszych technik hafciarskich. Narodził się prawdopodobnie w starożytnych Chinach. Zapomniany na wiele lat a nawet wieków współcześnie przeżywa swoje odrodzenie. Obecnie żadna nowoczesna kobieta nie pozostanie obojętna patrząc na wdzięczną linię i unikalność tego haftu…
Cykl warsztatów KWIACIARNIA RZEMIEŚLNIKA
Mgiełka krawcowej – delikatne kwiaty z organzy
Organza, czy też organtyna to delikatna tkanina wykorzystywana zazwyczaj do produkcji firanek. Zazwyczaj, ale nie wyłącznie. Dzieci podczas zajęć poznają inne jej zastosowanie i co ciekawe, zobaczą co wyniknie ze spotkania organtyny z płomyczkiem…
Kartka urodzinowa z życzeniami dla jubilata „sędziwego solenizanta”
Nie tylko urodziny, ale również przygotowanie do nich może być przyjemne. Nauczmy tego dzieci i w miłej przed urodzinowej atmosferze przygotujmy kartki z życzeniami dla tak wyjątkowego solenizanta, jakim jest nasze miasto. W dobie kultu mailowych i sms-owych życzeń „odkurzmy” zanikający zwyczaj tworzenia i wysyłania kartek urodzinowych.
Makramowe zaplątanie – biżuteria
Makramowe zaplatanie to pierwsze spotkanie z cyklu ośmiu spotkań Akademii Ariadny. Uczestnicy Akademii będą podróżować po labiryncie różnych technik rękodzielniczych i odpowiadać na pytanie: co można zrobić z włóczki, sznurka, kordonka i ogólnie wszystkiego co się wije, rozwija, plącze i może być do nieskończoności
Tkany wisior
Tkany wisior to drugie spotkanie z cyklu Akademia Ariadny. Podczas zajęć wykorzystamy niezwykłe właściwości włóczki takie jak jej elastyczność, plastyczność, wielobarwność do stworzenia wyjątkowych okręgów.
Japońska biżuteria czyli druga odsłona Kumihimo
Zapraszamy na kolejne spotkanie z japońską biżuterią kumihimo. Tym razem będziemy wykorzystywać magiczny kwadrat za pomocą, którego wyczarujemy płaską bransoletkę. Będzie to pewna odmiana w stosunku do dotychczas tworzonej w tej technice biżuterii
Zatkany HULA HOP
Ciekawa odsłona tkactwa, w którym narzędziem będzie hula hop, materiałem do produkcji tzw. spaghetti a produktem finalnym mały dywanik.
Bransoletki z muliny
Bransoletki z muliny są często nazywane bransoletkami przyjaźni i są noszone jako jej symbol. Zróbmy więc taką bransoletkę i podarujmy naszej przyjaciółce bądź przyjacielowi.
Kwiaty pasterza – filcowanie wełnianych kwiatów
Filcowanie polegające na formowaniu wełny poprzez łączenie jej włókien wykorzystując do tego ich łuseczkowatą strukturę. Dzieci stworzą w ten sposób kwiatek. Będą miały okazję doświadczyć przyjemności dotyku miękkiego materiału jakim jest wełna czesankowa, jak również poznać jego nietypowe właściwości.
Bukiet rzeźbiarza – kwiaty z modeliny
Ach, któż nie zna modeliny? Ale czy znamy ją naprawdę, czy jest to tylko znajomość powierzchowna? Odpowiedź na te pytania poznamy podczas zajęć. Dowiemy się, co tak naprawdę modelina potrafi i przy okazji stworzymy piękne kwiaty.
Odskocznia krawcowej – kwiaty z zamków
Kwiaty dziewiarki – szydełkowane