Wyniki X powiatowego konkursu „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie”w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021”
31 marca 2021

 

Wyniki X powiatowego konkursu „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie”w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2021” dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.
Koordynatorem konkursu jest Jadwiga Tabor, Kierownik Centrum Edukacji Regionalnej

W konkursie uczestniczyło 158 dzieci.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Lista laureatów:

 

Kategoria SOLO:

 

SOLO Przedszkola

 

I miejsce:

Helena Michalik ZSP-8

Milena Da-Via JAGÓDKI

Helena Solich P-17 „Małe Rojanki”

 

II miejsce: 

Adrianna Cimała P-17

Lilianna Cimała P-17

Hanna Pieter P-17

Zuzanna Wowra JAGÓDKI

 

SOLO I – III

 

I miejsce: 

Izabela Albrecht ZSP-8

Julia Machnik ZPiT „Sari”

Iga Brzozowska SP-17

Lena Jacher SP-17

Oliwia Lis ZSP-11 „Rojanki”

Bianka Gawlik ZSP-11 „Rojanki”

 

II miejsce:

Ignacy Nawrot SP-17

Maria Klaczyńska SP-17

 

III miejsce:

Zuzanna Koperwas SP-10 Orzesze

Adam Lizoń SP-17

Alan Sobkowiak SP-17

 

SOLO IV – VIII

 

I miejsce:

Martyna Hanusek ZSP-5

Tatiana Rusek ZSP-5

Kamil Wójcik JAGÓDKI

 

II miejsce:

Julia Gawliczek ZSP-11 „Rojanki”

Ewelina Chrobak ZSP-5

 

III miejsce:

Dominika Lubszczyk ZSP-11 „Rojanki”

 

 

Kategoria DUET:

 

DUET Przedszkola

 

I miejsce:

Milena Da-Via i Marek Pustelnik JAGÓDKI

Helena Solich i Liliana Żuterek P-17 „Małe Rojanki”

 

 

DUET I – III

 

I miejsce:

Emilia Krzempek i Aleksandra Sztepun SP-13

 

II miejsce:

Zofia Chylak i Maiya Sawyer ZSP-11 „Rojanki”

 

III miejsce:

Jagoda Gargol i Dominika Walczak SP-17

Barbara Guzik i Hanna Trytko SP-17

Zuzanna Koperwas i Martyna Pilar SP-10 Orzesze

 

DUET IV – VIII

 

I miejsce:

Julia Gawliczek i Emilia Zimnol ZSP-11 „Rojanki”

Aleksandra Cebula i Antonina Wołczyk  ZPiT „Sari”

 

Kategoria ZESPOŁY:

 

ZESPÓŁ Przedszkola

 

I miejsce:

Zespół JAGÓDKI – Zuzanna Wowra, Filip Wowra, Milena Da- Via, Lilianna Cimała, Adrianna Cimała i Alicja Reclik      

P-17 Żory „Małe Rojanki” – Patrycja Dobkowska, Zuzanna Hulbój, Helena Solich, Liliana Żuterek i  Marta Zielińska

 

II miejsce:

P-25 Rybnik – Lena Kreis, Anna Parchoniuk, Maciej Boruta i Mikołaj Matuszewski

         

III miejsce:

PP „Kraina Odkrywców” Turza Śl. – Kamila Dziwoki, Julia Pawlak, Emilia Pilipiec, Łucja Wolny, Antonina Sowa i Kamila Leśnik    

PP „Kraina Odkrywców” Turza Śl. – Franciszek Kuczok, Wojciech Macura, Julia Ochman,  Alicja Jakubczyk i Vanesa Brachman  

PP „Kraina Odkrywców” Turza Śl. – Łucja Zaufal, Emilia Drzeniek, Barbara Sudor, Elżbieta Miśko, Tymon Sosna, Antoni Lee, Jan Ziarko i Leon Olszar   

PP „Kraina Odkrywców” Turza Śl. – Zofia Sikora, Maja Rduch, Amelia Dzierżęga, Jakub Plisz, Filip Grzybek, Dominik Brachman i Błażej Ambroziak        

PP „Kraina Odkrywców” Turza Śl. – Igor Frąckowiak, Szymon Pawliczek, Jan Ignacy, Filip Urban, Liliana Sitek, Pola Kordos, Emilia Wesołowska i Liliana Mitko

 

ZESPÓŁ I – III

 

I miejsce:

ZSP-8 Żory – Zuzanna Skotarczak, Natalia Skiba, Przemysław Michalski, Kacper Holeksa, Mateusz Pająk, Kuba Kristof, Monika Benisz i Marcelina Pistelok  

SP-3 Żory – Zuzanna Pasko, Anna Wistuba, Zofia Duda, Gabriela Frączek, Zofia Włodarczyk, Adam Mikołajec, Milena Mańka i Wiktoria Szypuła

 

II miejsce:

SP-4 Żory – Lidia Jaszczuk, Martyna Gołek, Julia Mej, Iga Mikulska, Karina Kazanecka, Adam Kurpiel i Laura Juzwiszyn        

ZSP-11 Żory „Rojanki” – Oliwia Lis, Zofia Chylak, Lena Ciołek, Maiya Sawyer, Tymoteusz Zimończyk, Bianka Gawlik i Anna Sobik    

 

III miejsce:

ZSP-5 Żory – Hanna Hrubesz, Lena Oleś, Zuzanna Pyrek, Wanessa Paraluk, Wiktoria Skurzewska, Alicja Mrowiec i Zofia Walas     

 

ZESPÓŁ IV – VIII

 

I miejsce:

ZSP-8 Żory – Karolina Cholewa, Emilia Musioł, Joanna Gogolin, Nikola Pustelnik, Zuzanna Raczyńska, Grzegorz Witoszek i Szymon Garus

ZPiT „Sari” – Julia Niesporek, Nikola Poręba, Iwona Wnuk, Matylda Okraska, Julianna Kubat, Elena Morcinek, Magdalena Masłowska i Marta Sołtys       

         

II miejsce:

ZPiT „Sari” – Antonina Wołczyk, Magdalena Niechoj, Jakub Dzwonkowski, Michał Cebula, Aleksandra Cebula, Julia Witkowska, Julia Machnik, Małgorzata Baron i  Bartosz Benisz 

ZSP-11 Żory „Rojanki” – Jarosław Chmiel, Julia Gawliczek, Karolina Gdowska, Paweł Guzowski, Dominika Lubszczyk i  Emilia Zimnol     

 

Odbiór nagród od 14 kwietnia w godz. 9.00 do 13.00 w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, ul. Szkolna 55

 

_________________

Opisujemy: Na zdjęciach widzimy laureatów konkursów „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie” oraz „Ślōnsko godka” z dyplomami i nagrodami.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.   25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij