W dniu 25.10.2018 r.w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej dla szkół na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach projektu Patriotyzm na co dzień i od święta w odsłonie jesiennej, nad którymi patronat honorowy objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
Współorganizatorami konkursu są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej oraz Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach.
Organizacja konkursów została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory.
Uczestniczyło 130 dzieci.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.
Lista laureatów:
Kategoria SOLIŚCI:
Soliści I – IV
I miejsce Zofia Kruczyńska SP – 9 klasa II
I miejsce Milena Pałyga ZSP – 6 klasa II
I miejsce Jasmina Pudlarz SP – 15 klasa IV
I miejsce Hanna Forreiter Prywatna SP Żorek klasa IV
I miejsce Amelia Grymel Prywatna SP Żorek klasa IV
II miejsce Hanna Woźnica SP – 3 klasa II
II miejsce Paweł Nazarko SP – 13 klasa I
Soliści V – VIII
I miejsce Maria Brudnowska SP – 3 klasa V
II miejsce Małgorzata Pawelczyk SP – 17 klasa VI
III miejsce Hanna Wierzycka ZSP – 7 klasa VIII
Soliści – MOK
I miejsce Julia Kamińska 10 lat klasa IV
II miejsce Hanna Jakieła 13 lat klasa VIII Towarzystwo Ballo, Klub wokalny w Żorach
GIMNAZJUM
I miejsce Karolina Rugor klasa 3
SZKOŁA ŚREDNIA
I miejsce Kamila Cebula
Kategoria DUETY I – IV:
I miesjce
- Wiktoria Wyszogrodzka
- Hanna Wyszogrodzka
Prywatna SP Żorek klasa IV
II miejsce
- Aleksandra Musielińska
- Julia Kudyba
Pierwsza kadrowa SP – 13 klasa III
Kategoria ZESPOŁY:
I – IV
I miejsce SP – 8 klasa I-IV
- Matylda Knapczyk
- Monika Benisz
- Lena Tużańska
- Kuba Kristof
- Szymon Garus
- Małgorzata Filipowicz
- Julia Siwoń
- Julia Frączek
I miejsce ZSP – 5 klasa IV
- Agata Mańka
- Tatiana Rusek
- Karolina Maryńczak
- Magdalena Gaszka
Akompaniament – Szymon Mańka , Kamil Griman
II miejsce SP nr 9 klasa I –IV
- Zofia Kruczyńska
- Liliana Matyja
- Oliwia Paszek
- Justyna Kuśka
- Małgorzata Niemczyk
- Karolina Wiaterek
- Oliwia Brzyszkowska
- Zuzanna Buchalik
III miejsce SP nr 3 klasa II
- Kacper Barnat
- Gabriela Białoń
- Amelia Dragon
- Mateusz Faryna
- Karolina Kosztyła
- Jakub Kozaczuk
- Milena Marks
- Paweł Waldon
III miejsce SP nr 16 klasa I-IV
- Oliwia Duda
- Milena Tomanek
- Emilia Daniszewska
- Emilia Pobijan
- Nadia Biegała
- Emilia Stawosz – Mucha
- Patrycja Bersz
- Grzegorz Jabłoński
V – VIII
I miejsce SP nr 3 klasa VIII
- Karolina Jędros
- Emilia Piecha
- Aleksandra Kloc
- Wiktoria Drzyzga
- Damian Caputa
Akompaniator: Anna Maciejczyk – fortepian
II miejsce SP nr 8 klasa V-VIII
- Karolina Cholewa
- Amelia Kapusta
- Grzegorz Witoszek
- Karol Stuś
- Joanna Gogolin
- Zuzanna Radecka
- Karolina Mędrala
- Dariusz Chmurczyk
Akompaniator: Dawid Przybyło – fortepian
III miejsce SP nr 16 klasa V – VI Zespół Divertimento
- Różycka Natasza
- Gliklich Magdalena
- Rogoziński Dominik
- Grzebińska Ewa
- Broda Wojtek
- Wilk Julianna
- Myszor Paulina
- Kuczyńska Wiktoria