XXV Edycja Konkursu Powiatowego pt. „Śląskie Godki” dla uczniów szkół podstawowych 2019 r.
15 marca 2019

 

Wczoraj 14.03.2019 r. odbyła się XXV Edycja Konkursu Powiatowego pt. ŚLĄSKIE GODKI dla uczniów szkół podstawowych z cyklu Chcę znać swoje dziedzictwo –  Żory 2019.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach i Zespół Szkolno – Przedszkolny  nr 8 w Żorach. 

Współorganizatorami są Urząd Miasta Żory, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne.

 

Uczestniczyło 57 dzieci.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Lista laureatów:

 

Kategoria MONOLOG:

 

Monolog  I – IV

I miejsce Paweł Guzowski SP – 11 kl. II 

I miejsce Wojciech Górski SP – 1 kl. III

I miejsce Bernadeta Galwas ZSP – 2 kl. IV Wodzisław Śl.

II miejsce Kacper Zając  SP – 1 kl. I

II miejsce Bartosz Schmidt SP – 3 kl. II

II miejsce Alicja Pawlas ZSP – 2 kl. III  Wodzisław Śl.  

II miejsce Vanessa Furgoł SP – 3 kl. IV 

II miejsce Laura Suchorska SP – 10 kl. II Orzesze – Woszczyce

III miejsce Nina Studnik ZSP – 8 kl. I 

III miejsce Patrycja Koc SP  – 16 kl. II 

III miejsce Filip Geisler SP – 3 kl. II

III miejsce Stanisław Kapias SP – 13 kl. II

III miejsce Nikol Foks SP – 13  kl. II

III miejsce Klaudia Godziek SP – 9 kl. IV

III miejsce Magdalena Gaszka ZSP – 5 kl. IV 

III miejsce Olivier Markiewicz SP – 10 kl. I  Orzesze-Woszczyce

 

Monolog V – VIII

I miejsce Emilia Musioł ZSP – 8 kl. V

I miejsce Anna Galwas ZSP – 2 kl. VII 

II miejsce Paweł Kuzynko SP Gorzyczki kl. V 

II miejsce Jan Budniok SP – 11 kl. VI

 

 

Kategoria DIALOG:

 

Dialog I – IV 

I miejsce 

  1. Maria Wróblewska 
  2. Wiktor Michta

ZSP – 5 kl. IV

 

 

Kategoria SCENKI:

 

Scenki I – IV

I miejsce

  1. Natalia Kalus
  2. Nikola Kubica
  3. Weronika Moczek
  4. Aleksandara Piksa
  5. Zuzanna Płonka
  6. Bartłomiej Sładek
  7. Aleksandra Szablewska
  8. Daria Szczotka
  9. Patrycja Wyleżuch

SP – 10 kl. IV Orzesze – Woszczyce

 

Scenki V – VIII

I miejsce

  1. Szymon Zimończyk
  2. Wojciech Matuszczyk
  3. Emila Gawliczek
  4. Amelia Stępień
  5. Wiktoria Jucha
  6. Tomasz Trybuś
  7. Piotr Białon

SP – 11 kl. V

 

II miejsce

  1. Agata Klaja
  2. Kacper Żyła
  3. Michał Szymiczek
  4. Krzysztof Konsek

SP – 9 kl. V – VII 

 

II miejsce

  1. Nikol Krzempek
  2. Daria Kowalczyk
  3. Emilia Góźdź
  4. Jakub Lis
  5. Kacper Obrzut
  6. Bartosz Szymala
  7. Emilia Stanula
  8. Jagoda Zdziebło
  9. Wiktoria Fira
  10. Dorota Marcisz
  11. Dorota Gruszczyk
  12. Sandra Bodziony

ZSP nr 5 kl. VII

 

 

 

 

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij